"Brałem około 60 tabletek. Schudłem 7 kg". Tak wygląda walka z COVID-em 19

- Gorączka 39 stopni utrzymywała mi się przez dziesięć dni. Brałem bardzo dużo leków na jej zbicie, około 60 tabletek, ale nie pomagało - powiedział Mariusz Złotek, sędzia piłkarski, w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty".

Na początku października Mariusz Złotek z powodów zdrowotnych nie poprowadził meczu o Superpuchar Polski, który Cracovia wygrała z Legią Warszawa. Okazało się, że polski arbiter zakaził się COVID-19. Sędzia jest już zdrowy, ale to był trudny czas dla Złotka.

Zobacz wideo Dariusz Żuraw wskazał faworyta do mistrzostwa Polski. "Patrzymy na nich w głównej mierze" [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Złotek: Schudłem siedem kilogramów

- Przeszedłem chorobę bardzo ciężko. Gorączka 39 stopni utrzymywała mi się przez dziesięć dni. Brałem bardzo dużo leków na jej zbicie, około 60 tabletek, ale nie pomagało. Było to bardzo uciążliwe, ciężko było funkcjonować. Totalny brak sił. Każdy, nawet najmniejszy wysiłek fizyczny, stawał się olbrzymim wyzwaniem. Schudłem siedem kilogramów. Węchu ani smaku nie straciłem. Ale po około tygodniu od wystąpienia gorączki dołączył do niej kaszel. Suchy, gwałtowny i bardzo męczący. Kiedy temperatura wzrastała, pojawiały się ataki kaszlu, które trwały pięć-dziesięć minut. Trzy dni później gorączka ustąpiła, a kaszel zniknął razem z nią. Od tego czasu czuję się dobrze - powiedział Złotek w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty".

I dodał: - poniedziałek zrobiłem sobie pierwszy trening po chorobie. Spędziłem na świeżym powietrzu ok. 45 minut, trochę biegałem, spacerowałem, rozciągałem się i na szczęście nie odczułem żadnych dolegliwości.

Przeczytaj też:

Więcej o: