Cezary Kucharski zatrzymany przez policję! Miał grozić Lewandowskiemu

Cezary Kucharski, były menedżer Roberta Lewandowskiego, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. Agent piłkarski jest podejrzewany o kierowanie gróźb i szantażowanie najlepszego polskiego zawodnika. - Na ten moment wstrzymujemy się z komentowaniem tej sprawy - mówi Sport.pl Monika Bondarowicz, rzeczniczka Roberta Lewandowskiego.

Przypomnijmy: pod koniec września "Der Spiegel" ujawnił, że do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew Cezarego Kucharskiego przeciw firmie marketingowej RL Management, w której był udziałowcem razem z Robertem Lewandowskim. Zdaniem Kucharskiego Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów firmy, wykorzystywał firmowe pieniądze do prywatnych celów. Kucharski wypowiedział umowę spółki i domaga się zwrotu tego, co do RL Management wniósł. Wszystkie roszczenia oszacował na 39 mln złotych. 

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

Cezary Kucharski zatrzymany. Były menedżer Lewandowskiego podejrzewany o szantaż i groźby

Cezary Kucharski Lewandowskiemu nic nie udowodnił. Prawnik piłkarza Bayernu zarzuca Kucharskiemu, że ten próbował zmusić Lewandowskiego do wypłacenia 20 mln euro. I próbował to zrobić, łamiąc prawo - bowiem miał mu grozić i próbować go szantażować. Jak poinformował PAP, śledztwo dotyczy gróźb karalnych wobec "wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego", a Lewandowski ma w nim status pokrzywdzonego.

- Na ten moment wstrzymujemy się z komentowaniem tej sprawy - mówi Sport.pl Monika Bondarowicz, rzeczniczka Roberta Lewandowskiego.

Kucharski przez lata był agentem Lewandowskiego. To on stał za przejściem piłkarza m.in. z Lecha Poznań do Borussii Dortmund i z Borussii do Bayernu Monachium. Od 2017 roku interesy zawodnika reprezentuje Pini Zahavi.

Przeczytaj także:

Więcej o: