Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Świetna forma reprezentanta Polski. "Może odejść. Pytali o niego Hiszpanie i Włosi"

Sebastianem Szymańskim interesują się kluby z Hiszpanii i Włoch - twierdzi Roman Oreszczuk, były piłkarz Legii, a dziś komentator rosyjskiej telewizji.

Sebastian Szymański strzelił w sobotę pierwszego gola w tym sezonie ligi rosyjskiej. Polak trafił w spotkaniu z PFK Soczi (3:1). Wcześniej Szymański wystąpił w 11 spotkaniach ligowych 2020/2021, ale ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Ma za to pięć asyst. 

Zobacz wideo Szymański: Nigdy nie zapomnę pierwszej bramki w reprezentacji

Sebastian Szymański w LaLiga lub Serie A?

Roman Oreszczuk, były piłkarz Legii, a dziś komentator rosyjskiej telewizji, w rozmowie z Interią zdradził, że Szymańskim interesują się kluby z Hiszpanii i Włoch. - W mojej ocenie w przyszłym roku Polak może z Dynama odejść. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to po mistrzostwach Europy zmieni klub. Pracowałem w Dynamie, mam tam świetne kontakty i wiem, że nawet niedawno pytały o niego kluby z Hiszpanii oraz Włoch - powiedział Oreszczuk.

Kontrakt Polaka w Rosji jest ważny do czerwca 2024 roku. Oreszczuk wychwala go za sobotni występ. - Zagrał rewelacyjnie. Jego statystyki były kapitalne: miał bardzo duży udział w odbiorze piłki, oddał pięć strzałów, wszystkie były w światło bramki - dodał. Jego zdaniem Szymański powoli dojrzewa i zaczyna grać futbol seniorski.

Portal Transfermarkt wycenia Szymańskiego na siedem mln euro. Polski pomocnik w 2019 roku przeniósł się z Legii Warszawa do Dynama. Jest wśród powołanych przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na najbliższe spotkania kadry. Polskich piłkarzy czekają towarzyski mecz z Ukrainą 11 listipada oraz dwa mecze Ligi Narodów - z Włochami (15 listopada) oraz Holandią (18 listopada).

Przeczytaj też: