Radosław Majdan przerwał milczenie po zakażeniu. "Było tylko gorzej"

- Do zmęczenia dochodziły inne bóle: przede wszystkim głowy. Rozrywało mi ją. Przez kilka dni leżałem w domu, w zasadzie ciągle spałem. Tylko to dawało mi ulgę. Myślałem, że będzie coraz lepiej, a było tylko gorzej - powiedział Radosław Majdan w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim z portalu Sportowe Fakty WP. Były reprezentant Polski jest zakażony koronawirusaem.

- Radosław jest hospitalizowany. Ma bardzo dobrą opiekę. Pozostanie jeszcze w szpitalu przez kilka dni - czytaliśmy dwa dni temu w oświadczeniu dotyczącym stanu zdrowia Radosława Majdana. Wydała je menedżerka piłkarza. Potwierdziła doniesienia portalu pudelek.pl, który poinformował, że były reprezentant Polski zakaził się koronawirusem.

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

Majdan opowiedział o zakażeniu koronawirusem: "Rozrywało mi głowę, tylko sen dawał mi ulgę"

Teraz sam Majdan opowiedział o chorobie, którą wciąż przechodzi. - Koronawirus totalnie mnie rozłożył, potwornie osłabił. Do tego stopnia, że nie byłem w stanie wejść pod prysznic i się wykąpać. Takiego zmęczenia nie czułem nigdy w życiu, a przecież grałem kilka lat w piłkę i raczej się nie oszczędzałem - powiedział 48-latek w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP.

- Do tego dochodziły inne bóle: przede wszystkim głowy. Rozrywało mi ją. Przez kilka dni leżałem w domu, w zasadzie ciągle spałem. Tylko to dawało mi ulgę. Myślałem, że będzie coraz lepiej, a było tylko gorzej - dodał.

Majdan zdradził, że zanim pojechał do szpitala, próbował leczyć się w domu. - Miałem nienaturalny kaszel, dusiło mnie. Do tego stan podgorączkowy, apatia. Brałem antybiotyk, ale nie pomagał. Po kilku dniach w domu stwierdziłem, że nie ma już na co czekać i trzeba jechać do szpitala. Lekarze zrobili mi tomografię i zdecydowali, że sytuacja jest na tyle poważna, że muszę zostać.

Jak przyznał były reprezentant Polski, objawy choroby powoli ustępują, a na początku przyszłego tygodnia prawdopodobnie opuści szpital.

Radosław MajdanRadosław Majdan w szpitalu! Menadżerka piłkarza wydała oświadczenie

Ekspert telewizyjny po karierze piłkarskiej

Radosław Majdan jest obecnie stałym ekspertem stacji Canal+Sport przy transmisjach z PKO Ekstraklasy. Wcześniej przez dwa lata był ekspertem Eurosportu, współpracował także z Telewizją Polską, a przy okazji mundialu w 2018 roku był współpracownikiem WP.pl.

Radosław Majdan profesjonalną karierę rozpoczął w Pogoni Szczecin, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski. Wyjechał za granicę w 2001 roku, a po trzech latach powrócił do Polski, zostając bramkarzem Wisły Kraków. W tym czasie zdobył dwa mistrzostwa Polski, po których ponownie został piłkarzem Pogoni. Po jednym sezonie przeniósł się do Polonii Warszawa, gdzie zakończył karierę w 2010 roku. Siedmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski.

Więcej o: