Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

74-latek został najstarszym zawodowym piłkarzem świata. Pobił rekord Guinnessa

Ezzeldin Bahader został oficjalnie najstarszym zawodowym piłkarzem świata. 74-latek wystąpił w meczu jego 6th October [tak, to naprawdę nazwa egipskiego klubu] z Al Ayat Sports w trzeciej lidze egipskiej.

Historia Ezzeldina Bahadera to historia niezwykła. Jeszcze w lutym Egipcjanin był piłkarzem amatorskim. W marcu zaliczył jednak profesjonalny debiut. Teraz, w wieku 74 lat, miesiąc przed 75. urodzinami, pobił oficjalny Rekord Guinnessa, zostając najstarszym piłkarzem świata. 

Zobacz wideo Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

74-latek najstarszym zawodowym piłkarzem świata. Walczy o nowy kontrakt

Bahader wystąpił w meczu 6th October z Al Ayat Sports w trzeciej lidze egipskiej. Wiekowy piłkarz nie zaliczy jednak tego spotkania do udanych. 74-latek nie wykorzystał rzutu karnego, a jego zespół przegrał 2:3.

Niestety, bardzo prawdopodobne, że tuż po pobiciu rekordu Guinnessa, Bahader będzie zmuszony do zakończenia kariery. Jego kontrakt z 6th October wygasł, a władze klubu wciąż nie zaproponowały mu nowej umowy. Bahader stał się jednak ulubieńcem kibiców i właśnie zainteresowanie fanów, nie tylko z Egiptu, ale całego świata, może mu zapewnić nowy kontrakt.

Wcześniej najstarszym piłkarzem, jaki zagrał w profesjonalnym meczu, był Izaak Hauik, który w wieku 73 lat wystąpił w meczu czwartej ligi izraelskiej.

Przeczytaj także: