Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarki stanęły i pozwoliły na wbicie sobie gola. Po chwili sędzia skończył spotkanie [WIDEO]

Nietypowy sposób na protest przeciwko panującym zasadom bezpieczeństwa związanymi z koronawirusem obrały zawodniczki drugoligowego, futsalowego klubu Unami CP.

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony weekend w drugiej lidze hiszpańskiego futsalu kobiet. W roli głównej wystąpiły zawodniczki Unami CP, które przejechały 160 kilometrów na mecz z zespołem Villacanas i nie podjęły w nim walki.

Zobacz wideo Łukasz Skorupski puścił kuriozalnego gola. "Nieprawdopodobny dramat" [ELEVEN SPORTS]

Piłkarki Unami CP postanowiły wystąpić w tym meczu w maseczkach. Tego samego zażądały od przeciwniczek, które jednak się na to nie zgodziły. Najdziwniejsze rzeczy zaczęły się dziać po pierwszym gwizdku arbitra.

Mecz rozpoczęły zawodniczki Villacanas i ku ich zdziwieniu ich przeciwniczki nie podjęły walki. Piłkarki Unami CP stanęły nieruchomo na własnej połowie i bez żadnych przeszkód pozwoliły sobie na wbicie pierwszego gola. Sytuacja nie zmieniała się przez kilka sekund, więc sędzia podjął decyzję o zakończeniu spotkania.

- Bronimy stanowiska, że dopóki nie otrzymamy obiecanych przez federację maseczek, wszystkie zespoły powinny grać w maseczkach - przekazały zawodniczki Unami CP w oficjalnym komunikacie. - Mamy nadzieję, że forma naszego protestu przyczyni się do ustalenia konkretnych procedur mających na celu zapewnienie naszego bezpieczeństwa.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .