Piłkarz Manchesteru United kupiony za 50 mln funtów zmieni reprezentację? Zastąpił flagę Anglii

Aaron Wan-Bissaka, obrońca Manchesteru United w mediach społecznościowych usunął ze swojego profilu flagę Anglii i zastąpił ją flagą Demokratycznej Republiki Konga. Wszystko wskazuje na to, że 22-letni piłkarz zamierza grać w reprezentacji z Afryki, co sugeruje "The Sun".

Aaron Wan-Bissaka nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej reprezentacji. Obrońca Manchesteru United występował jedynie na poziomie młodzieżowym, zarówno w barwach Anglii, jak i Demokratycznej Republice Konga.

Zobacz wideo Tajemnice pracy Brzęczka [Sekcja Piłkarska 65]

Wan-Bissaka będzie grał w reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga? 

W 2015 roku grał w DRK do lat 20, gdy rywalem afrykańskiej reprezentacji była Anglia. Później boczny obrońca bronił barw angielskiej kadry w kategoriach do lat 20 i 21 (dwa występy). Zastąpienie flagi Anglii barwami DRK na koncie na Instagramie ma świadczyć o tym, że Wan-Bissaka już podjął decyzję, w której reprezentacji będzie grał. Jego decyzja może mieć związek z tym, że w kadrze Garetha Southgate'a 22-latek miałby olbrzymią konkurencję na bokach obrony. Do gry w reprezentacji Anglii kandydują m.in. Trent Alexander-Arnold, Reece James, Kyle Walker czy też Kieran Trippier.

Wan-Bissaka jest graczem Manchesteru United od lipca 2019 roku, kiedy został kupiony z Crystal Palace za 55 mln funtów. W poprzednim sezonie obrońca zagrał 35 meczów w Premier League i zanotował 4 asysty. Zgodnie z nowymi przepisami FIFA dot. zmiany reprezentacji, jeżeli Wan Bissaka zagrałby raz w dorosłej reprezentacji Anglii, to już nie mógłby nigdy wystąpić w ekipie Demokratycznej Republiki Konga. 22-latek urodził się w Londynie, ale jego korzenie są afrykańskie.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: