Antonin Panenka walczy o życie. Legenda futbolu zakażona koronawirusem

Antonin Panenka jest zakażony koronawirusem. Legendarny reprezentant Czechosłowacji trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie walczy o życie.

Antonin Panenka jest obecnie prezesem praskiego klubu Bohemians 1905. To właśnie Czesi podali informację o stanie zdrowia legendarnego reprezentanta Czechosłowacji i potwierdzili, że wszystko to za sprawą zakażenia koronawirusem.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

"Antonin Panenka w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie jest podłączony do specjalistycznych urządzeń. Nie będziemy komentować jego stanu zdrowia. Walcz" - napisano w pierwszym komunikacie na Twitterze. "U Antonina Panenki potwierdzono zakażenie koronawirusem. To wynik aktualnego testu" - dodano po czasie.

Antonin Panenka w ciężkim stanie

71-letni Panenka jest 59-krotnym reprezentantem Czechosłowacji. Były piłkarz m.in. Bohemians 1905 czy Rapidu Wiedeń zasłynął z nietypowego stylu wykonywania rzutów karnych. Panenka sygnalizował mocne uderzenie, jednak bramkarzy pokonywał sprytną podcinką, na którą decydował się w ostatniej chwili.

Zawodnik stał się popularny, gdy w taki sposób wykorzystał decydujący rzut karny w serii jedenastek w finale mistrzostw Europy w 1976 roku. Panenka w taki sposób zmylił Seppa Maiera, a Czechsłowacja pokonała RFN.

 

Do dziś piłkarze na całym świecie decydują się na takie wykonanie rzutu karnego, które zostało nazwane nazwiskiem Panenki.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: