Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katar chce umieścić wszystkich reprezentantów w jednym europejskim klubie. Tak przygotowuje się do MŚ 2022

W nietypowy sposób do mundialu we własnym kraju mogą przygotować się Katarczycy. Belgijska gazeta "DH" poinformowała, że wszyscy reprezentanci mogą zostać wypożyczeni do pierwszoligowego klubu z Belgii.

Już tylko dwa lata pozostały do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Chociaż będzie to najdroższy mundial w historii, na który zbudowane zostaną niezwykłe stadiony i dla którego do góry nogami wywrócony zostanie kalendarz rozgrywek, to nie wiadomo, jak zaprezentuje się na nim reprezentacja gospodarzy.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

Katarczycy nie osiągają dobrych wyników w piłce nożnej i szukają sposobów na to, jak odpowiednio zaprezentować się podczas mistrzostw świata. Belgijska gazeta "DH" poinformowała o nietypowym pomyśle. Otóż na sezon 2021/22 wszyscy reprezentanci Kataru znajdujący się w kręgu zainteresowań selekcjonera mieliby zostać wypożyczeni do belgijskiego K.A.S. Eupen.

To pierwszoligowy klub, który w obecnych rozgrywkach zgromadził osiem punktów w sześciu meczach. Smaczku sprawie dodaje, że właścicielem K.A.S. Eupen jest pochodząca z Kataru spółka ASPIRE Zone Foundation.

Wspólny sezon w lidze belgijskiej miałby sprawić, że Katarczycy na mundialu zagraliby jako znacznie lepsza, bardziej zgrana drużyna. MŚ 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .