Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Selekcjoner odpowiada na zarzuty Zlatana. "Jest tylko częścią tego całego hałasu"

Zlatan Ibrahimović wciąż krytykuje selekcjonera reprezentacji Szwecji, Janne Anderssona. Trener naszych grupowych rywali na Euro w rozmowie ze "SportExpressen" zapewnia jednak, że słowami gwiazdora kompletnie się nie przejmuje.

5 września zespół prowadzony przez Janne Anderssona przegrał u siebie z Francją 0:1 w meczu Ligi Narodów. Po spotkaniu w szwedzkich mediach zawrzało za sprawą Dejana Kulusevskiego. Skrzydłowy Juventusu skrytykował selekcjonera za to, że ten nie znalazł dla niego miejsca w podstawowym składzie. 

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

- To dziwne, byłem zszokowany - mówił Kulusevski po meczu. Znacznie ostrzej na decyzję selekcjonera zareagował były reprezentant Szwecji, Zlatan Ibrahimović. "To jakiś pi*****ny żart. To kolejny dowód na to, że niekompetentni ludzie, którzy znajdują się na niewłaściwych pozycjach, duszą szwedzką piłkę nożną" - napisał na Twitterze napastnik Milanu.

To nie był pierwszy raz, gdy Andersson został skrytykowany przez Ibrahimovicia. Czy selekcjoner reprezentacji Szwecji nie jest już zmęczony ciągłą krytyką ze strony byłego zawodnika? - Każdy, kto myśli o mnie i narodowej reprezentacji, ma coś do powiedzenia na ten temat. Tak to już działa. Tak będzie zawsze, niezależnie od tego, czy wypowiadać się będzie on, czy ktokolwiek inny. Ludzie mają do tego prawo. Ja sobie jednak z tym poradzę, tak samo, jak poradzi sobie z tym kadra. Nie mam na to wpływu, więc nie mam zamiaru wkładać w to energii - powiedział Andersson w rozmowie ze "SportExpressen".

Selekcjoner Szwedów nie przejmuje się Ibrahimoviciem

Ibrahimović ma jednak duży wpływ na opinię publiczną w Szwecji. - Tak jest, jednak co mogę zrobić? Mógłbym się położyć, ziewać i krzyczeć, ale nie mam zamiaru. Kiedy podejmowałem tę pracę, wiedziałem, że takie momenty będą się zdarzały - stwierdził Andersson.

Selekcjoner Szwedów nigdy nie wymienił Ibrahimovicia z nazwiska podczas konferencji prasowej. Czy to jego świadomy wybór? - Tak, ponieważ dla mnie jest on tylko częścią całego hałasu, który jest wokół reprezentacji. Ma to dla mnie takie samo znaczenie, jak wszystko inne - stwierdził Andersson.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .