Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Akcja CBA w jednym z polskich klubów. Sześć osób zatrzymanych. 29 mln złotych

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób związanych z jednym z katowickich klubów sportowych. W oficjalnym oświadczeniu CBA informuje, że śledztwo dotyczyło nierzetelnych faktur VAT.

Jak informuje w oficjalnym oświadczeniu CBA, osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy od stycznia 2012 roku do lipca 2019 roku przyjęły co najmniej 365 nierzetelnych faktur VAT. Łączna kwota dokumentów wyniosła 29 mln złotych. Prokuratura Okręgowa w Katowicach przedstawiła już zarzuty.

Faktury te nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, a dotyczyły fikcyjnej sprzedaży między innymi usług reklamowych i zostały wykorzystane do bezpodstawnego obniżenia podatku VAT. W sprawie doszło do narażenia na uszczuplenie podatku VAT na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych”

- poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób ws. nierzetelnych faktur. Zatrzymani usłyszeli zarzuty

W trakcie zbierania materiału dowodowego funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania wszystkich osób oskarżonych. Dodatkowo zabezpieczono majątki, mogące podlegać zajęciu na poczet przyszłych kar lub grzywien. Jak informuje Biuro, sprawa związana jest z jednym z piłkarskich klubów w Katowicach.

"Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali 6 osób – przedsiębiorcę oraz przedstawicieli podmiotów z terenu województwa śląskiego. W związku z popełnionym przestępstwem zatrzymani usłyszeli od Prokuratury Okręgowej w Katowicach zarzuty związane z przyjmowaniem nierzetelnych faktur VAT, wprowadzeniem faktur do obrotu gospodarczego oraz praniem brudnych pieniędzy. 

Jest to kolejna akcja Centralnego Biura Śledczego związana pośrednio z piłką nożną. Kilka tygodni temu funkcjonariusze weszło do siedziby PZPN-u.