Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska chce zorganizować turniej finałowy Ligi Narodów. Ma dwóch rywali

W czwartek w Budapeszcie odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA. Po nim wiemy, że w europejskich rozgrywkach wciąż dozwolonych będzie pięć zmian oraz poznaliśmy chętnych do zorganizowania turnieju finałowego Ligi Narodów.

W czwartek w Budapeszcie, na kilka godzin przed meczem Bayern Monachium - Sevilla o Superpuchar Europy, odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA. Podjął on m.in. decyzję o podtrzymaniu pięciu zmian we wszystkich europejskich rozgrywkach w sezonie 2020/21.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

Szkoleniowcy będą mogli dokonać pięciu zmian w meczach Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Narodów. Taka sama liczba zmian obowiązywać będzie również w spotkaniach barażowych o awans do Euro 2020.

Polska chce zorganizować turniej finałowy Ligi Narodów

Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin, poinformował również o tym, kto ubiega się o zorganizowanie turnieju finałowego Ligi Narodów. Odbędzie się on w październiku przyszłego roku, a finalistów przyjąć chcą Polacy, Włosi oraz Holendrzy.

Polska już drugi raz wyraża chęć zorganizowania turnieju finałowego Ligi Narodów. Ostatnio rywalizowaliśmy również z Włochami oraz z Portugalią. Wtedy, tak samo jak i teraz, rywalizować będziemy z krajami, z którymi mierzymy się w fazie grupowej tych rozgrywek. Poprzednio UEFA zdecydowała, że turniej finałowy zorganizuje zwycięzca grupy. Dlatego też poprzednie finały odbyły się w Portugalii.

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, poinformował też o kalendarzu eliminacji do mistrzostw świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze. Eliminacje w strefie europejskiej rozpoczną się w marcu przyszłego roku, kiedy zostaną rozegrane trzy kolejki. Kolejne mecze odbędą się we wrześniu, październiku oraz listopadzie 2021.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .