Kacper Przybyłko strzelił kolejne dwa gole! Znakomity bilans

Kacper Przybyłko z kolejnymi golami w Major League Soccer. Polski napastnik Philadelphia Union w ostatniej kolejce strzelił dwa gole, a jego drużyna pokonała Montreal Impact 4:1.

W 12. kolejce MLS Philadelphia Union wywalczyło swoje trzecie zwycięstwo z rzędu , dzięki czemu awansowało na drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Do zwycięstwa znacznie przyczynił się Kacper Przybyłko, który zdobył dwie bramki w spotkaniu. Pierwszego gola Polak strzelił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy oraz dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania.

To trzeci i czwarty gol Kacpra Przybyłki w tym sezonie MLS

Piłkarze Philadelphii Union odrabiali straty po straconej bramce w 5. minucie spotkania. Autorem jedynego gola Montrealu Impact był Romell Quioto (znany polskim kibicom z gry w Wiśle Kraków), który jedenaście minut później po uderzeniu przeciwnika łokciem otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Potem jednak drużyna Polaka odrobiła straty i wygrała to spotkanie.

W mediach społecznościowych klubu opublikowano ankietę, w której można wybrać najlepszego piłkarza 12. kolejki MLS. Rywalami Kacpra Przybyłki są Santiago Mosquera, Haris Medunjanin oraz Diego Valeri.

Kacper Przybyłko dołączył do Philadelphii Union we wrześniu 2018 roku. W obecnym sezonie 27-letni napastnik zagrał w ośmiu meczach MLS, w których strzelił cztery gole oraz zanotował dwie asysty. Łącznie w amerykańskim klubie Polak rozegrał 40 spotkań, w których zdobył 20 goli oraz sześciokrotnie asystował przy bramkach kolegów z drużyny.

Philadelphia Union zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z 24 punktami na koncie, tracąc do lidera trzy oczka. W dwunastu spotkaniach piłkarze Jima Curtina wywalczyli siedem zwycięstw, trzy spotkania zremisowali i dwa przegrali. Ich następnym rywalem będzie zespół FC Cinncinati, z którym zagrają w nocy 24 września o godz. 1:30 czasu polskiego.