Neymar podpisał najdroższy kontrakt! Przebił Ronaldo i Messiego. "Król powrócił"

Neymar po 15 latach rozstał się z Nike i podpisał rekordowy indywidualny kontrakt sponsorski z Pumą warty 23 mln funtów, czyli ok. 25 mln euro - informuje "Daily Mail". Brazylijczyk przebije w ten sposób Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo, którzy są związani odpowiednio z Adidasem i Nike.
Zobacz wideo Kosmiczna asysta Roberta Lewandowskiego! Zaimponował techniką [ELEVEN SPORTS]

Neymar zerwał umowę z Nike (był związany z firma aż 15 lat) na dwa lata przed jej zakończeniem. Gwiazda PSG została nową twarzą Pumy. "Daily Mail" (powołując się na Forbes) informuje, że Brazylijczyk podpisał rekordowy indywidualny kontrakt sponsorski z gigantem z branży sportowej, którego wartość szacuje się na 23 miliony funtów rocznie. To więcej niż inkasują Cristiano Ronaldo (15 mln rocznie za kontrakt z Nike) i Leo Messi (18 milionów rocznie za umowę z Adidasem). 

Neymar związał się z Pumą rekordowym kontraktem sponsorskim. "Król powrócił"

Neymar został twarzą niemieckiej marki, ubrany w buty Puma, odzież lifestyle'ową i sprzęt treningowy. Podpisanie przez piłkarza PSG rekordowej transakcji z Pumą zostało ogłoszone hasłem "Król powrócił" na koncie twitterowym "PUMA Football", nawiązując tym samym do kultowych butów Pumy "King".

Neymar podkreślił, że historia Pumy była również ważnym czynnikiem, aby odejść z Nike: - Dorastałem, oglądając filmy z wielkimi legendami futbolu, takimi jak Pele, Cruyff, Matthaeus, Eusebio i Maradona.  Chciałbym przywrócić dziedzictwo, które stworzyli ci sportowcy na boisku - zakomunikował Neymar, cytowany przez "Daily Mail". Co ciekawe PSG ma podpisaną umowę sponsorską z Nike. 

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA