Adrian Mierzejewski nie zatrzymuje się w Chinach! Kolejny gol byłego reprezentanta Polski

Adrian Mierzejewski strzelił kolejnego gola w Chinach! Polak wykorzystał kapitalną asystę kolegi i ustalił wynik meczu na 3:0 między jego Chongqing Lifan a Qinqdao Huanghai.

Do przerwy wynik spotkania był bezbramkowy. Gole dla gości padły dopiero w drugiej odsłonie gry. I to aż trzy w ciągu 13 minut! W 58. minucie bramkę zdobył Fernandinho, w 66. minucie gola dołożył Alan Kardec, a pięć minut później wynik spotkania na 3:0 dla Chongqing Lifan ustalił Adrian Mierzejewski.

Mierzejewski wykorzystał kapitalną asystę

Polak wykorzystał kapitalną asystę kolegi z drużyny, który urwał się obrońcy prawym skrzydłem i odegrał do Mierzejewskiego piętą. Byłemu reprezentantowi Polski nie pozostało nic innego, jak tylko z najbliższej odległości pokonać bramkarza Qinqdao.

To trzecie spotkanie z rzędu, w którym Mierzejewski zdobył bramkę. Kilka dni temu w meczu z Hebei (3:1) popisał się golem i dwiema asystami. Wcześniej w starciu z Tianjin Teda (2:1) trafił w stylu Diego Maradony lub Leo Messiego. Przebiegł pół boiska, przedryblował kilku rywali i pokonał bramkarz.

Zespół Mierzejewskiego zajmuje po 11 kolejkach piąte miejsce w grupie B ligi chińskiej. Polak strzelił w tym sezonie trzy gole, a do tego dołożył pięć asyst. Adrian Mierzejewski zagrał w reprezentacji Polski 41 razy. W przeszłości bronił barw m.in. takich klubów jak Polonia Warszawa, Trabzonspor, Al-Nassr i Sydney FC.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl