Były reprezentant Polski buduje luksusowe osiedle. "Piękny widok na morze"

Firma deweloperska Tomasza Kuszczaka zaczyna się prężnie rozwijać. Jak poinformował serwis Sportowe Fakty WP, były reprezentant Polski niebawem wybuduje lukususowe osiedle pod Trójmiastem.

Kontrakt Tomasza Kuszczaka z Birmingham wygasł w czerwcu minionego roku. W czerwcowej rozmowie z "MUTV Group Chat" 38-latek opowiedział o tym, czym zajmuje się po zakończeniu piłkarskiej kariery.

Zobacz wideo "Jest drugie dno wejścia CBA do PZPN. Boniek zakiwał się w tej sytuacji" [SEKCJA PIŁKARSKA #63]

Kuszczak inwestuje w deweloperkę. Wybuduje luksusowe osiedle

- Kontrakt z Birmingham zakończył się w zeszłym roku i aktualnie cieszę się swoją emeryturą - przyznał w rozmowie Tomasz Kuszczak - Zawsze mam coś do zrobienia. Przygotowywałem się na tę chwilę dość długo. Teraz działam w zupełnie innej branży. Zajmuję się przemysłem deweloperskim, buduję domy i mieszkania. Interesowałem się tym od zawsze - dodał.

Przez ostatnich dwanaście miesięcy bramkarz skupił się na prowadzeniu swojej firmy oraz podjął się nowych wyzwań. Jednym z jego efektów ma być wybudowanie luksusowego osiedla mieszkaniowego pod Trójmiastem. Czyli tam, gdzie deweloperska przygoda Kuszczaka zaczęła się jeszcze podczas jego piłkarskiej kariery. - Dwanaście lat temu kupiłem pod Gdynią ziemię. Osiedle, które teraz powstaje, stawiam właśnie tam, w okolicach Trójmiasta. Nie będzie za duże, ale myślę, że bardzo atrakcyjne. Z pięknym widokiem na morze - powiedział 38-latek w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP

Kuszczak pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Śląsku Wrocław, następnie przeszedł do klubów zza zachodniej granicy. Zanim trafił do Manchesteru United w 2007 roku, grał w takich klubach jak Hertha Berlin czy West Bromwich Albion. W zespole "Czerwonych Diabłów" występował w latach 2007-2012. W tym czasie na konto 38-latka trafiły cztery mistrzostwa Premier League i Superpuchary Anglii, dwukrotne zwycięstwo w Pucharze Anglii, jedno trofeum Ligi Mistrzów czy puchar Klubowych Mistrzostw Świata.

W Manchesterze United zagrał 61 meczów, w których 27 razy zachował czyste konto. Kuszczak to również 11-krotny reprezentant Polski.

Przeczytaj także:

Więcej o: