Młodzieżowy reprezentant Polski znów strzelił gola dla Celticu Glasgow

Celtic Glasgow rozbił Ross County 5:0, a jedną z bramek zdobył Patryk Klimala, młodzieżowy reprezentant Polski.

Już po pierwszej połowie Celtic prowadził 2:0, a gole strzelili Odsonne Edouard oraz Albian Ajeti. Po przerwie do siatki Ross County piłkę skierowali również Shane Duffy, Kristoffer Ajer oraz Patryk Klimala, który wszedł na murawę po godzinie gry. 22-letni Polak w 75. minucie wykorzystał dobre podanie Mohameda Elyounoussiego i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza.

Dla Polaka była to druga bramka w lidze. Celtic, dzięki wygranej, ma 13 punktów. Czyli o sześć mniej niż Rangers FC, ale odwieczni rywale Celticu rozegrali dwa mecze więcej.

Klimala został piłkarzem Celticu Glasgow 14 stycznia i podpisał 3,5-letnią umowę. Jagiellonia Białystok na sprzedaży Polaka zarobiła cztery miliony euro.