Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

CBA weszło do siedziby głównej Polskiego Związku Piłki Nożnej! Przeszukania też w OZPN

Na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału PZ PK funkcjonariusze CBA przeprowadzili kilkanaście przeszukań, w tym w siedzibach PZPN i OZPN. Przeszukania dotyczą tzw. afery melioracyjnej.

„Dzisiaj na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kilkanaście przeszukań w postępowaniu dotyczącym tzw. afery melioracyjnej” - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Wiadomo, że przeszukania objęły m.in. siedziby PZPN i OZPN.

Zobacz wideo Poważny problem Linettego w kadrze. "Jeden z pierwszych, któremu kupujesz bilet na turniej" [Sekcja Piłkarska #62]

CBA w siedzibie głównej PZPN. Przeszukania na zlecenie prokuratury

Przeszukania dokonano na polecenie Prokuratury Krajowej. Przeszukana została m.in. siedziba główna Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Funkcjonariusze CBA weszli także do Urzędu Miejskiego w Koszalinie, a także do siedzib kilku firm i kilku mieszkań prywatnych. - Zabezpieczono obszerną dokumentację w tym w postaci elektronicznej, która zostanie poddana szczegółowej analizie - poinformowała prokuratura (źródło: polskieradio24.pl).

Afera melioracyjna trwa. Zatrzymano 7 osób

Czwartkowe przeszukania są związane z tzw. aferą melioracyjną, w związku z którą w ubiegłym roku zatrzymano siedem osób. Afera dotyczy prania pieniędzy i oszustw finansowych.

Czym dokładnie jest afera melioracyjna? To sprawa dotycząca nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA. W latach 2011-2013 fundacja ta miała podpisywać umowy na usługi reklamowe z Zakładami Chemicznymi. Po analizie dokumentacji ujawniono, że część środków przekazywanych przez wspomniane zakłady nie trafiała do AZS-u. Zamiast tego pieniądze trafiały do innej fundacji, która przekazywała je na rzecz pewnej spółki. Ze spółki pieniądze trafiały natomiast do jej wspólników. Ostatecznie doprowadziło to do - jak informuje Prokuratura Krajowa - niekorzystnego rozporządzenia mianem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 mln zł.

PZPN wydał specjalny komunikat

Kilkadziesiąt minut po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia dotyczące przeszukania w siedzibie głównej PZPN, władze związku wydały specjalny komunikat, opbulikowany na stronie pzpn.pl.

"W czwartek, 10 września br., w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie rozpoczęło się przeszukanie prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zgodnie z postanowieniem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Biuro PZPN zapewniło pełne wsparcie funkcjonariuszom CBA oraz przekazało wszystkie dokumenty określone w postanowieniach o kontroli. Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA" - czytamy w komunikacie.

Przeczytaj także: