Cudowne gole Ronaldo! Jest krok od niesamowitego rekordu. Szczęka opada [WIDEO]

Portugalia pokonała 2:0 Szwecję w drugiej kolejce Ligi Narodów. Oba gole dla mistrzów Europy strzelił Cristiano Ronaldo, który zdobył 100. i 101. bramkę w reprezentacji.

Był doliczony czas pierwszej połowy meczu w Sztokholmie, gdy Portugalczycy objęli prowadzenie w meczu ze Szwecją. Stało się tak dzięki kapitalnemu uderzeniu Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego. Dla gwiazdora Juventusu było to już setne trafienie w narodowych barwach.

Portugalczyk jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii występów w reprezentacjach. Więcej trafień od Ronaldo zaliczył tylko Irańczyk Ali Daei, który ma na koncie 109 goli w meczach międzypaństwowych.

Portugalczykowi było jednak mało i goli i ich urody. W 72. minucie Ronaldo popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, ustalają wynik meczu na 2:0.

Po dwóch kolejkach Ligi Narodów Portugalczycy, tak samo jak Francuzi, mają sześć punktów. Będące jeszcze w tej grupie Szwecja i Chorwacja nie zdobyły jeszcze punktów.