Piszczek doceniony w Niemczech w wyjątkowy sposób. "Zasłużyłeś na miano legendy"

Łukasz Piszczek doczekał się piosenki na swoją cześć. Niemiecki raper M.I.K.I postanowił nagrać utwór, w którym chwali Polaka i docenia jego postawę w Borussii Dortmund.

Niemiecki raper w swoich utworach często nawiązuje do Borussii Dortmund, która jest jego ulubionym klubem piłkarskim. Jednak po raz pierwszy zdecydowano się na wydanie piosenki o prawym obrońcy zespołu, Łukaszu Piszczku. 

Zobacz wideo Bundesliga. Borussia Dortmund - Freiburg 1:0. Ważna interwencja Piszczka [ELEVEN SPORTS]
Ponieważ pierwszy film został zablokowany przez Bundesligę, zastąpiliśmy sceny z gry zdjęciami. Teraz możecie zobaczyć nagranie ponownie. Dodaliśmy również polski tytuł. Łukasz Piszczek stał się po prostu legendą w Dortmundzie i zasłużył na tę piosenkę! Od lat jest symbolem walki, pasji i naszej Borussii! jedno z ostatnich pokoleń naszych najlepszych lat. Spontanicznie nakręciliśmy mały teledysk na stadionie! Zasłużyłeś na miano legendy!

- napisał w opisie piosenki autor utworu, M.I.K.I

 

Łukasz Piszczek doczekał się piosenki na własną cześć. Raper docenił obrońcę

Pod utworem o Łukaszu Piszczku zanotowano ponad 46 tys. wyświetleń, 2,9 tys. polubień oraz dwanaście tzw. łapek w dół. W tekście piosenki M.I.K.I z kolei pojawia się wiele pochwał kierowanych w stronę prawego obrońcy. 

Łukasz Piszczek reprezentuje Borussię Dortmund od 2010 roku. W tym czasie rozegrał w klubie 363 mecze, w których strzelił osiemnaście goli oraz zanotował 64 asysty. Przez ostatnią dekadę obrońca dwukrotnie wygrywał Bundesligę i Puchar Niemiec. Do tego trzy razy wznosił Superpuchar Niemiec (ostatnio w sezonie 2019/2020). Jego aktualna umowa obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. 

Więcej o: