Ricardo Quaresma został przywitany w nowym klubie jak król! "Dynastia zaczyna się teraz"

Ricardo Quaresma wrócił do Portugalii. Słynny skrzydłowy został nowym graczem Vitorii Guimaraes, która przygotowała mu królewskie powitanie.

- Niech żyje król! Dynastia Quaresma zaczyna się teraz - napisał twitterowy profil Vitorii Guimaraes. Portugalski klub ogłosił w ten sposób podpisanie kontraktu z Ricardo Quaresmą, jednym z najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych portugalskich piłkarzy.

Zobacz wideo Potęgi chcą Sebastiana Walukiewicza. "Takich piłkarzy nie ma" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Ricardo Quaresma wrócił do Portugalii. Królewskie powitanie

Vitoria powitała Quaresmę w królewski sposób. W mediach społecznościowych klubu możemy obejrzeć materiał wideo, na którym widać piłkarza podpisującego kontrakt w zamku. Właśnie w taki sposób ma zacząć się panowanie 36-latka w nowym klubie.

Quaresma wrócił do Portugalii po pięciu latach gry w Turcji (w Kasimpasie i Besiktasie). Wcześniej skrzydłowy występował m.in. w FC Porto, Interze Mediolan, Chelsea czy - w sezonie 2003/04 - w FC Barcelonie. Wychowanek Sportingu Lizbona rozegrał też 80 spotkań w reprezentacji Portugalii, z którą w 2016 roku zdobył mistrzostwo Europy. Poza tym sukcesem, jednym z największych osiągnięć doświadczonego zawodnika jest wygranie Ligi Mistrzów z Interem Mediolan w sezonie 2009/10.

Mimo zaawansowanego wieku, Quaresma podpisał z Vitorią - 7. drużyną ostatniego sezonu ligi portugalskiej - 2-letni kontrakt. Dodatkowo znalazł się w nim zapis umożliwiający przedłużenie umowy o kolejne 12 miesięcy.

Przeczytaj także:

Więcej o: