Sergio Ramos pobił rekord świata! Niesamowity wyczyn

W meczu 2. kolejki tegorocznej edycji Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii wygrała 4:0 z Ukrainą. Bohaterem spotkania został Sergio Ramos, który strzelił dwa gole. Dzięki nim został najskuteczniejszym obrońcą w rozgrywkach reprezentacyjnych w historii.

Była 3. minuta spotkania reprezentacji Hiszpanii z Ukrainą w 2. kolejce Ligi Narodów. Gospodarze wywalczyli rzut karny, do którego wykonania podszedł Sergio Ramos. Obrońca specjalizujący się w wykonywaniu jedenastek zarówno w kadrze, jak i w Realu Madryt, uderzył mocno w kierunku prawego słupka. Piłka po jego strzale otarła się jeszcze o rękę bramkarza Ukrainy, ale ostatecznie wpadła do bramki.

26 minut później Ramos cieszył się z kolejnego gola. 34-latek znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Daniego Olmo, po którym strzałem głową pokonał Andrija Piatowa. Ta bramka sprawiła, że doświadczony obrońca zapisał się w historii.

Sergio Ramos zachwyca skutecznością. Wyprzedził Daniela Passarellę

Druga bramka zdobyta w meczu z Ukrainą sprawiła, że Ramos awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych obrońców w historii reprezentacyjnej piłki. 34-latek o jedno trafienie wyprzedził Daniela Passarellę, który w latach 1976-1986 strzelił 22 gole dla reprezentacji Argentyny. Trzeba jednak zauważyć, że Passarella na swój dorobek zapracował w 69 meczach. Ramos w kadrze zagrał natomiast aż 172 razy.

Gole strzelone Ukrainie dały Ramosowi awans także w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy w historii reprezentacji Hiszpanii. W niej Andaluzyjczyk zajmuje 8. miejsce, przed Julio Salinasem (22 gole), a obok legendarnego Alfredo Di Stefano (23 bramki).