Niemcy zawiedli po raz kolejny. "Jestem wkur*****", "pomocy!"

- Jestem wkur***** - po niedzielnym remisie Niemców ze Szwajcarią (1:1) powiedział Ilkay Gundogan, strzelec gola dla drużyny Joachima Loewa, która wciaż pozostaje bez zwycięstwa w Lidze Narodów, mimo że właśnie zaczął się jej drugi sezon.

Najpierw remis z Hiszpanią (1:1), a teraz podział punktów w meczu ze Szwajcarią (1:1). Niemcy przeciętnie rozpoczęli tegoroczną Ligę Narodów. Wygrać ze Szwajcarią nie udało im się nawet mimo tego, że prowadzenie objęli już w 14. minucie spotkania. Po zmianie stron na gola Ilkaya Gundogana odpowiedział jednak Silvan Widmer.

Zobacz wideo Potęgi chcą Sebastiana Walukiewicza. "Takich piłkarzy nie ma" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Fatalna passa Niemców. Gundogan: Jestem wkur*****

Niedzielny remis oznacza, że Niemcy nie wygrali jeszcze żadnego spotkania w historii Ligi Narodów. W tym sezonie dwa razy podzielili się punktami - z Hiszpanią i Szwajcarią. W ubiegłym sezonie było tak samo, ale do dwóch remisów (0:0 z Francją i 2:2 z Holandią) doszły także dwie porażki (0:3 z Holandią i 1:2 z Francją).

Nie dziwi więc, że taka passa wywołuje złość i frustrację zawodników niemieckiej kadry. Szczególnie u tych, którzy w jakiś sposób się wyróżniają, jak Gundogan, strzelec gola we wspomnianym starciu ze Szwajcarami.  Jestem wkur**** Remis zagrażał nam już w pierwszej połowie. Za łatwo oddawaliśmy piłkę, nie można tak robić na tym poziomie. To irytujące i niepotrzebne - powiedział pomocnik po niedzielnym meczu.

O dziwo aż tak dużej frustracji nie widać do końca w niemieckich mediach. Większość niemieckich portali internetowych i dzienników jedynie odnotowuje kolejny remis i fakt, że kadra pozostaje bez zwycięstwa w LN. Tylko niektóre piszą o tym bardziej dosadnie. - Zła passa w Lidze Narodów trwa. Nawet w szóstym meczu rozgrywek drużyna DFB nie potrafiła wygrać. Zaczęła dobrze, szybko objęła prowadzenie, ale równie szybko straciła swój rytm - pisze portal internetowy magazynu "Kicker". - Reprezentacja Niemiec po prostu nie może wygrać w Lidze Narodów. Klątwa trwa - dodaje sportbuzzer.de.

Mocniejszą opinię na temat postawy Niemców wyraża jednak "Bild", a konkretnie Christain Falk, jeden z najpopularniejszych niemieckich dziennikarzy sportowych. - Drużyna narodowa straciła prowadzenie i zremisowała ze Szwajcarią. W szóstym meczu rozgrywek kadra nie odniosła zwycięstwa. Pomocy! Nie umiemy w Ligę Narodów - czytamy.

Przeczytaj także:

Więcej o: