Luis Suarez o krok od Juventusu. "LGdS": Napastnik zadzwonił do Chielliniego

Juventus Turyn coraz bliżej sfinalizowania transferu Luisa Suareza. Według doniesień włoskich mediów napastnik FC Barcelony zadzwonił już do Giorgio Chielliniego, aby przeprosić kapitana zespołu mistrza Serie A.

Włoskie media zgodnie informują, że transfer Luisa Suareza nie będzie oscylował w wysokich kwotach. Zdaniem Gianluki Di Marzio rozmowy między władzami Juventusu a Urugwajczykiem zmierzają w dobrą stronę. Piłkarz musi jedynie porozumieć się z FC Barceloną, aby uzyskać zgodę na odejście z hiszpańskiego klubu. Dziennikarz "Sky Sport" nie wyklucza wypłacenia Hiszpanom ewentualnej rekompensaty za kupno 33-letniego napastnika. 

Zobacz wideo Ćwiąkała: Nie jest jeszcze wykluczone, że Messi zmieni zdanie [Sekcja Piłkarska #61]

Luis Suarez o krok od Juventusu. Napastnik przeprosił kapitana drużyny za sytuację sprzed lat

Transfer Luisa Suareza miałby scenariusz podobny do odejścia z FC Barcelony Ivana Rakiticia. Sevilla zapłaciła za pomocnika 1,5 mln euro oraz uwzględniła 9 mln euro ewentualnych bonusów. W przypadku Urugwajczyka media nie podają oficjalnej kwoty, uważają natomiast, że przez dokonane już w obecnym okienku transferowym transakcje kluby żyją ze sobą w dobrych relacjach. Ich dowodem mają być operacje Arthura oraz Miralema Pjanicia, do których doszło głównie z powodu uniknięcia kar dot. Finansowego Fair Play.

"La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że aby nie dopuścić do napiętych sytuacji po transferze, Luis Suarez skontaktował się z kapitanem Juventusu, Giorgio Chiellinim. W trakcie rozmowy Urugwajczyk miał przeprosić Włocha za ugryzienie podczas meczu mistrzostw świata w 2014 roku. 

Luis Suarez w FC Barcelonie gra od 2014 roku, a jego obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021. Według medialnych doniesień w nowym klubie otrzymałby trzyletnią umowę oraz 10 mln euro za sezon gry. Urugwajczyk w Hiszpanii zagrał w 283 spotkaniach, strzelił 183 gole oraz zanotował 109 asyst.  

Więcej o: