Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Joachim Loew nie uważa Lewandowskiego za piłkarza sezonu. Ma innego kandydata

Robert Lewandowski zdeklasował rywali i wg. "Kickera" został wybrany najlepszym piłkarzem w Niemczech. Inne zdanie na ten temat ma selekcjoner reprezentacji Niemiec - Joachim Loew.

Joachim Loew nie zgadza się z decyzją "Kickera" i uważa, że Robert Lewandowski nie był najlepszym piłkarzem w Niemczech w sezonie 2019/2020. Selekcjoner reprezentacji Niemiec uważa, że piłkarzem roku powinien zostać bramkarz Bayernu Monachium, Manuel Neuer. 

- Nie mam absolutnie nic przeciwko Lewandowskiemu. Jest napastnikiem światowej klasy, jednak dla mnie to Manu powinien zostać wybrany najlepszym piłkarzem roku - przyznał Joachim Loew

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Joachim Loew podważa decyzję "Kickera". W Bayernie był ktoś lepszy od Lewandowskiego

Selekcjoner reprezentacji Niemiec zwrócił uwagę na postawę Manuela Neuera w minionym sezonie. Zdaniem 60-latka bramkarz Bawarczyków znacznie przyczynił się do tegorocznych wyników Bayernu Monachium. 

- Miał duży udział w wygraniu Ligi Mistrzów. Neuer przez cały sezon prezentował znakomitą dyspozycję, jest bramkarzem o klasie światowej. Niesamowity i niewiarygodny. Jego spokój i charyzma są imponujące, były kluczowym elementem w Bayernie Monachium - dodał selekcjoner. 

Manuel Neuer zagrał w minionym sezonie 51 spotkań, w których wpuścił 49 goli oraz 22 razy zachował czyste konto. W Bayernie Monachium gra od 2011 roku, a jego obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Bramkarz dwukrotnie był wybierany Piłkarzem Roku w Niemczech (w 2011 oraz 2014 roku). 

Robert Lewandowski został pierwszym zagranicznym triumfatorem tego plebiscytu od 2015 roku. Napastnik Bayernu Monachium otrzymał 276 z 525 możliwych głosów. W Bayernie Monachium z sukcesu cieszy się również trener Hansi Flick, który otrzymał nagrodę trenera roku.