Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar rozwiązał kontrakt z gigantem po 15 latach! Chce go przejąć inna marka

Neymar zakończył współpracę z firmą Nike, która sponsorowała go od 13. roku życia. Po 15 latach Brazylijczyka będzie sponsorowała inna marka. Zdaniem mediów 28-latek prowadzi rozmowy z Pumą.

Firma Nike nie będzie już współpracować z Neymarem z powodu zbyt wysokich oczekiwań finansowych piłkarza. Jak podaje gazeta "Folha de Sao Paulo", zgodnie z ostatnią umową obowiązującą do 2022 roku Brazylijczyk miał zarobić ok. 105 mln dolarów. Rozstanie zawodnika z gigantem potwierdziła firma Nike. 

Mogę potwierdzić, że Neymar nie jest już sportowcem sponsorowanym przez Nike

- napisał w wiadomości e-mail do French Press Agency (AFP) Josh Benedek, rzecznik marki Nike.

Zobacz wideo "Neymara czeka najdłuższy sezon w karierze"

Neymar podpisze kontrakt z nowym sponsorem. Puma nie chce komentować plotek

Według medialnych doniesień agenci piłkarza Paris Saint-Germain znaleźli już następcę Nike. Potencjalnym dostawcą sprzętu 28-latka może być niemiecka firma Puma. W odpowiedzi na pytania mediów przedstawiciele marki oznajmili, że nie będą komentować spekulacji.

Neymar podpisując swój pierwszy kontrakt z amerykańskim gigantem miał zaledwie 13 lat i nie był wtedy tak popularny, jak dzisiaj. Brazylijczyk dołączył do mistrza Ligue 1 w 2017 roku za 222 mln euro i stał się najdroższym piłkarzem w historii. Na transferze 28-latka zarobiło również PSG, które jest sponsorowane przez Nike. 

W sezonie 2019/2020 Neymar zdobył z zespołem wszystkie trofea krajowe i dotarł do finału Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Bayernem Monachium (0:1). 28-latek rozegrał w minionym sezonie 27 spotkań, w których strzelił 19 goli oraz zanotował dwanaście asyst. Obecny kontrakt zawodnika z klubem obowiązuje do 2022 roku.