Asysta Ewy Pajor w finale Ligi Mistrzyń. Kolejne wielkie zwycięstwo Olympique Lyon

Piłkarki Olympique Lyon po raz piąty z rzędu wygrały Ligę Mistrzyń. W finale pokonały 3:1 Wolfsburg Katarzyny Kiedrzynek i Ewy Pajor. Polka zaliczyła jednak asystę

Z powodu pandemii koronawirusa kobieca Liga Mistrzyń została wstrzymana po meczach 1/8 finału. Turniej wznowiono dwa tygodnie temu w Kraju Basków, na stadionach w Bilbao i San Sebastian. Na dzień dobry mistrzynie Niemiec wyeliminowały, a raczej rozgromiły 9:1, Glasgow City, zaś w półfinale Wolfsburg wygrał 1:0 z Barceloną. W finale rywalkami Katarzyny Kiedrzynek i Ewy Pajor były piłkarki Lyonu, absolutnie najlepszej kobiecej drużyny świata. Niedzielny finał tylko to potwierdził.

W 25. minucie Friederikę Abt (Kiedrzynek była na ławce) popisała się ładną paradą, ale strzał skutecznie dobiła 31-letnia Eugenie Le Sommer. Pod koniec pierwszej połowy Lyon prowadził 2:0, a bramkę zdobyła Saki Kumagai, która technicznym uderzeniem zza pola karnego pokonała Abt. W 58. minucie piłkarki Wolfsburga strzeliły gola kontaktowego. Ewa Pajor popisała się przytomnym podaniem do Aleksandry Popp, a reprezentantka Niemiec trafiła do siatki.

W 88. minucie Sara Bjork Gunnarsdottir ustaliła wynik meczu na 3:1. Co ciekawe Gunnarsdottir przez cztery lata grała w Wolfsburgu,

Warto przypomnieć, że Kiedrzynek rok temu grała w finale LM, ale jej PSG uległo Lyonowi. Teraz jej zespół znowu dotarł do ostatniego meczu, jednak w niemieckiej drużynie Polka jest rezerwową.