Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA szykuje rewolucję w futbolu! Niemcy będą testować nowe przepisy o spalonym!

FIFA roważa reformę przepisu o spalonym. Orędownikiem zmian jest Arsene Wenger, a testy pomysłu Francuza mają zostać przeprowadzone w Niemczech, informuje "Kicker".

Arsene Wenger od ponad roku pracuje w FIFA, jako dyrektor ds. rozwoju piłki na świecie. 70-latek domaga się reformy przepisu o spalonym. Na czym miałaby ona polegać? Chodzi o to, by zawodnik nie był na spalonym, gdy choć jedna część jego ciała, którą może zagrać piłkę, będzie na równi z ostatnim piłkarzem z pola przeciwnej drużyny. Dlaczego FIFA miałaby zmienić obowiązujące przepisy? "Kicker" wylicza, że połowa goli, które nie zostały uznane z powodu spalonego, zostałyby uznane, gdyby obowiązywała reforma Wengera. A co za tym idzie, kibice oglądali by więcej bramek, a piłkarze mieliby mniej przerw w grze z powodu odgwizdanych spalonych. Pomysł ma być testowany na Euro U-19 w Niemczech.

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Arsene Wenger może wrócić na ławkę trenerską. Chce wykorzystać okazję

Jak twierdzi "Fox Sports", Arsene Wenger zaproponował holenderskiej federacji piłkarskiej, że chętnie zastąpi Ronaldo Koemana. W latach 1996-2018 Francuz pracował w Arsenalu, który poprowadził łącznie w 1218 spotkaniach. W tym czasie zdobył z Kanonierami trzy mistrzostwa Anglii, siedem razy wygrywał Puchar Anglii. W 1998 i 2002 roku zdobył podwójną koronę.

W sezonie 2003-2004 Arsenal nie przegrał żadnego ligowego meczu, co wydarzyło się w Premier League po raz pierwszy od ponad 100 lat. W 2006 roku Arsenal doszedł do finału Ligi Mistrzów, ale przegrał w nim z Barceloną. Wcześniej Wenger pracował w Nagoya Grampus (japońska liga), Monaco, Nancy oraz Cannes.