FC Barcelona znalazła następcę Luisa Suareza! Może pomóc w transferze Messiego

Hiszpańskie "Mundo Deportivo" oraz brazylijskie "Globoesporte" donoszą, że Barcelona już wytypowała następcę Luisa Suareza, a został nim 23-letni Gabriel Jesus z Manchesteru City.

Ronald Koeman zastąpił Quique Setiena i już rozpoczął czystki w Barcelonie. Jedną z jego pierwszych decyzji jest rezygnacja z Luisa Suareza. Jak informuje Radio COPE, Urugwajczyk jest wściekły na trenera. Nie chodzi o decyzję Holendra, tylko o sposób, w jaki poinformował o niej. Zdaniem Suareza, Koeman poświęcił mu jedynie kilka minut, informując, że nie widzi go w drużynie, nie próbując nawet wyjaśniać powodów jej podjęcia. Twierdzi także, że został potraktowany niewłaściwie ze względu na swoje zasługi dla Barcelony, ale nie zamierza szkodzić klubowi swoimi wypowiedziami.

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Hiszpańskie "Mundo Deportivo" oraz brazylijskie "Globoesporte" donoszą, że Barcelona już wytypowała następcę, a został nim 23-letni Gabriel Jesus z Manchesteru City. Brazylijczyk w minionym sezonie Premier League rozegrał rekordowe dla niego 2028 minut i strzelił 14 goli - ma jeszcze trzy lata ważnego kontraktu. Możliwe, że Jesus pomoże także w rozliczeniu za Leo Messiego. 

Ale to niejedyne nazwisko napastnika, które pada w mediach w kontekście Barcelony. Madryckie radio Cadena SER podaje, że Koeman zainteresowany jest też pozyskaniem Maxi Gomeza. 24-letni Urugwajczyk ma co prawda jeszcze cztery lata ważnego kontraktu z Valencią, ale zdaniem Cadena SER nowy trener Barcelony uważa, że to kolejny kandydat do zastąpienia Suareza.

Zastąpienie Suareza będzie niezwykle trudne

Suarez dał się poznać szerszej publiczności w Ajaksie (do którego trafił z Groningen), gdzie w latach 2007-2011 rozegrał 159 meczów, w których strzelił 111 goli i zaliczył 68 asyst. Międzynarodową renomę wyrobił sobie także w Liverpoolu, skąd trafił do Barcy. W zakończonym sezonie strzelił 21 goli dla Barcelony i zaliczył 11 asyst,

Więcej o: