Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Damian Kądzior zmienia klub! Reprezentant Polski trafi do La Ligi

Damian Kądzior, piłkarz Dinama Zagrzeb, trafi do ligi hiszpańskiej! Skrzydłowy reprezentacji Polski ma kosztować dwa miliony euro.

Damian Kądzior trafił do Dinama Zagrzeb latem 2018 roku, a Górnik Zabrze zarobił na skrzydłowym niespełna pół miliona euro. Po dwóch latach Kądzior ma na koncie 77 występów w chorwackim zespole, 21 goli i 22 asysty, a także dwa mistrzostwa kraju. Wszystko jednak wskazuje, że 28-latek w nowym sezonie zmieni ligę.

Jak informuje Juraj Vrdoljak, chorwacki dziennikarz Telesport, Polak dołączy do Eibaru. Koszt transferu ma wynieść dwa miliony euro. Z kolei Tomasz Ćwiąkała z Canal + dodaje:

- Było też zainteresowanie z Turcji, ale LaLiga to zdecydowany priorytet. Wcześniej Eibar pytało o wielu polskich piłkarzy, ale trener nie był przekonany m.in. ze względów językowych. W tym przypadku, jak widać, nie przeszkodziło. Oby się potwierdziło.

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Konkurentem były gracz Realu Madryt

Eibar to 14. zespół minionego sezonu ligi hiszpańskim. Największą gwiazdą w zespole José Luisa Mendilibara jest bramkarz Marko Dmitrović, wyceniany niemal na 10 milionów euro. Kądzior będzie prawdopodobnie rywalizował o miejsce w składzie z Pedro Leonem, byłym zawodnikiem Realu Madryt, a także z reprezentantem Japonii - Takashim Inuim.

W ostatnich latach w lidze hiszpańskiej występowali m.in. Grzegorz Krychowiak, Przemysław Tytoń i Cezary Wilk.

Przeczytaj też: