Ronaldinho zwolniony z więzienia! Musi zapłacić 90 000 dolarów. Jego brat aż 110 000

Ronaldinho opuścił więzienie! - Paragwajski wymiar sprawiedliwości uznał, że środek zapobiegawczy w postaci aresztu został zniesiony - oświadczył sędzia Gustavo Amarilla, cytowany przez ESPN

Przypomnijmy, w marcu Ronaldinho został zatrzymany w Paragwaju pod zarzutem posiadania fałszywego dokumentu tożsamości. Policja zatrzymała również jego brata - Roberto. Brazylijczycy posługiwali się paragwajskimi paszportami. Bracia byli osadzeni w więzieniu przez kilka miesięcy. Ale we wtorek - 25 sierpnia - zostali w końcu zwolnieni.

Zobacz wideo Bayern przygotowuje się na finał 2023 i Lewandowski do tego finału dotrwa [#60 SEKCJA PIŁKARSKA]

- Paragwajski wymiar sprawiedliwości uznał, że środek zapobiegawczy w postaci aresztu został zniesiony - oświadczył sędzia Gustavo Amarilla, cytowany przez ESPN. We wtorek Ronaldinho opuści Paragwaj. Słynny piłkarz zeznał, że fałszywe paszporty były prezentem od brazylijskiego biznesmena Wilmondesa Sousy Liry, który został już skazany. Ronaldinho otrzymał grzywnę w wysokości 90 000 dolarów amerykańskich, a jego brat Roberto zapłaci 110 000.

Ronaldinho i jego brat złamali przepisy

Warunki umowy obejmują przyznanie się dwóch braci do winy za wjazd do Paragwaju z fałszywymi paszportami oraz grzywny w wysokości odpowiednio 90 000 i 110 000 dolarów dla Ronaldinho i Roberto. 

Ostatnie miesiące nie były zbyt szczęśliwe dla Ronaldinho. Pod koniec 2018 roku brazylijski urząd skarbowy chciał odebrać od niego długi wobec państwa, ale była gwiazda Barcelony opróżniła konto niemal do zera. Dlatego policja zajęła część jego majątku, m.in.: luksusowe samochody oraz dzieła sztuki. Z kolei w lipcu ubiegłego roku brazylijski sąd zablokował 57 nieruchomości piłkarza, a dodatkowo zatrzymane zostały jego paszporty. Powodem były niezapłacone podatki i grzywny.

Brazylijczyk zakończył karierę na początku 2018 roku, choć ostatni mecz rozegrał pięć lat temu w brazylijskim Fluminense. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w PSG, Barcelonie i Milanie. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku. Przez wielu kibiców był uznawany za jednego z największych artystów futbolu.

Więcej o: