Marcin Bułka usłyszy zarzuty. Piłkarzowi PSG grożą trzy lata więzienia

Marcin Bułka usłyszy zarzuty za spowodowanie wypadku, do którego doszło pod koniec maja. 20-latkowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Marcin Bułka doprowadził do wypadku samochodowego 27 maja. Do zdarzenia doszło niedaleko rodzinnego Wyszogrodu. Około północy 20-letni piłkarz podczas wyprzedzania i zderzył z jadącym z naprzeciwka pojazdem. Bramkarz rozbił tym samym warte ponad milion złotych Lamborghini Huracan. O postawieniu zawodnikowi PSG zarzutów poinformowała mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

- Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutu o spowodowanie wypadku w ruchu lądowym - przyznała w rozmowie z "WP SportoweFakty" policjantka. 

Zobacz wideo "Neymara czeka najdłuższy sezon w karierze"

 Marcin Bułka odpowie za spowodowanie wypadku. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności

W efekcie wypadku z licznymi obrażeniami - w tym złamaniami - do szpitala trafił 56-letni kierowca hyundaia, z którym zderzył się piłkarz PSG. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Miejską Policji w Płocku, Marcinowi Bułce przedstawiony zostanie zarzut z artykułu art. 177 § 1 Kodeksu Karnego. 

Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157, § 1

- czytamy we wspomnianym artykule Kodeksu Karnego. Art. 157 natomiast dotyczy naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia, bez trwałego uszczerbku.

Według informacji podanych przez media, Marcin Bułka od początku współpracuje z policją. Opisane zarzuty usłyszy, gdy przyjedzie do Polski na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski. Piłkarz spędził ostatnie dni w Lizbonie, gdzie Paris Saint-Germain dotarło do finału Ligi Mistrzów, przegrywając w niedzielnym spotkaniu z Bayernem Monachium 0:1. 20-letni bramkarz spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Jak do tej pory rozegrał jedno spotkanie w pierwszej drużynie z PSG, do której trafił latem zeszłego roku z Chelsea

Więcej o: