Widzew Łódź został ukarany przez Polski Związek Piłki Nożnej

Widzew Łódź został ukarany przez PZPN po wydarzeniach z meczu ze Zniczem Pruszków w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu II ligi. Zamknięto dwie trybuny na dwóch najbliższych domowych meczach łodzian. Jednym z nich mają być derby Łodzi z ŁKS-em.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Widzew za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu II ligi ze Zniczem Pruszków. Po rozpatrzeniu sprawy dotyczącej niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy podczas meczu II ligi pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Znicza Pruszków, który odbył się 25 lipca 2020 roku, na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, komisja postanowiła ukarać klub Widzew Łódź karą dyscyplinarną zakazu rozgrywania 2 meczów z udziałem publiczności na części obiektu sportowego - tj. wszystkich sektorach trybuny B i D stadionu Widzewa - czytamy w oświadczeniu PZPN. 

Zobacz wideo "Wielu trenerów będzie się bało przyjść do Widzewa"

Widzew ukarany przez PZPN! Derby Łodzi z ograniczoną liczbą widzów!

Kara dotyczy rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021 i ma rygor natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z informacją otrzymaną z PZPN 25 sierpnia do klubu odrębnym pismem wysłane zostanie uzasadnienie orzeczenia, po otrzymaniu którego możliwe jest odwołanie się klubu od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN - wskazuje związek w komunikacie. Tym samym kara powinna dotyczyć dwóch najbliższych domowych meczów Widzewa - ze Stomilem Olsztyn oraz derbów Łodzi z ŁKS-em. 

Derby przeniesione przez powołania do kadr?

W tym momencie nie jest pewne, kiedy odbędą się pierwsze od ponad czterech derby Łodzi. Mecz jest zaplanowany na godzinę 16:00 w piątek, 4 września. Jeśli zawodnicy ŁKS-u lub Widzewa zostaną powołani do młodzieżowych reprezentacji Polski, miałby zostać przesunięty. Nieoficjalnie mówi się o środzie, 16 września. 

Przeczytaj także:

Więcej o: