Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w lidze rosyjskiej! Sędzia poddany badaniu. "Jutro wycofamy klub"

Jak informuje "La Gazzetta dello Sport", Wasilij Kazartsew, rosyjski sędzia, zostanie poddany badaniu wariografem. To efekt jego kontrowersyjnych decyzji.

Co się wydarzyło? - Jutro wycofamy klub z rozgrywek. Nie chcę brać udziału w tej błazenadzie - po meczu Spartaka Moskwa z PFK Soczi (2:2) przyznał Leonid Fiedun. Prezes Spartaka, magnat, oraz przyjaciel Władimira Putina odniósł się do kontrowersyjnej decyzji Wasilija Kazartsewa z końcówki meczu.

Zobacz wideo Pirlo zastąpił Sarriego w Juventusie. "Żyją nadzieją, że będą mieli swojego Guardiolę"

Była 88. minuta spotkania Spartaka Moskwa z PFK Soczi meczu pierwszej kolejki nowego sezonu rosyjskiej ekstraklasy. Gospodarze prowadzili 2:1, ale to goście atakowali. Jeden z ich zawodników otrzymał podanie w pole karne, oddał strzał, a następnie wpadł z impetem w jednego z obrońców Spartaka. Ku zaskoczeniu wszystkich na murawie, po tej sytuacji arbiter podyktował rzut karny dla gości.

Dokładne powtórki pokazały, że faul, jeżeli w ogóle był jakikolwiek, należał się drużynie Spartaka. To piłkarz gości kopnął bowiem rywala. Sędzia sytuację widział inaczej. Albo chciał widzieć. W każdym razie podyktował karnego dla zespołu z Soczi, a na gola wyrównującego zamienił go Christian Noboa.

Podwójne dno

I właśnie dlatego Fiedun groził, że zbojkotuje rozgrywki. O co dokładnie chodzi? Sprawę wyjaśnił Arkadiusz Stolarek z Widzew FM, interesujący się ligą rosyjską. - Sprawa ma głębsze dno, bo władze Spartaka napisały pod koniec poprzedniego sezonu list otwarty do władz ligi, twierdząc, że klub jest umyślnie krzywdzony decyzjami sędziów. Dzisiejszy rywal - Soczi, to niemal klub satelicki Zenita St. Petersburg, rządzony za Gazpromowe pieniądze - napisał dziennikarz.

Jak informuje "La Gazzetta dello Sport", Wasilij Kazartsew, rosyjski sędzia, zostanie poddany badaniu wariografem. Zbadani zostaną też jego asystenci. Jak piszą Włosi: "Kazartsew ryzykuje, że nigdy nie będzie sędziował w rosyjskiej pierwszej lidze".