Najbogatszy piłkarz świata został bez klubu. Majątek rodziny wynosi 20 mld

Najbogatszy piłkarz świata? Nie Messi, nie Ronaldo, a Faiq Bolkiah. To tym ciekawsze, że 22-letni napastnik jest od 1 lipca na bezrobociu.

Faiq Bolkiah całą dotychczasową karierę piłkarską spędził na Wyspach. Zaczynał w młodzieżowym zespole Southamptonu, potem grał w juniorach Chelsea, a od trzech lat był zawodnikiem drużyny Leicester do lat 23. Liczył, że w pewnym momencie doczeka się debiutu w Premier League. Na ten będzie musiał jednak poczekać. Od 1 lipca pozostaje bez klubu. 

Zobacz wideo Brzęczek wysłał powołania. "Walukiewicz może zostać w reprezentacji na co najmniej 10 sezonów"

Syn sułtana Brunei marzy o karierze piłkarza

Jak informuje "Marca", reprezentant Brunei od początku wywoływał wielkie zainteresowanie fanów Leicester. Nie tylko ze względu na umiejętności piłkarskie, lecz także pochodzenie. 22-latek jest synem Hassanala Bolkiaha, sułtana Brunei. Wartość jego majątku rodzinnego wynosi 20 miliardów dolarów. Brunei to monarchia absolutna położona w Azji Południowo-Wschodniej, na północnym wybrzeżu wyspy Borneo. 

 

Faiq Bolkiah zawsze marzył o karierze piłkarza. Nie dla pieniędzy, bo tych mu nie brakuje, ale z pasji. Na ten moment musi szukać nowego klubu i czekać na wymarzony debiut na boiskach Premier League. Kibice żartują, że mógłby kupić nie jeden klub z ligi angielskiej i zażądać wystawiania go w każdym meczu

Przeczytaj też:

Więcej o: