Lewandowski ma o co walczyć! FIFA wybierze piłkarza roku! Ujawniono termin nominacji

FIFA przeprowadzi głosowanie na najlepszego piłkarza na świecie. Odbędzie się ono na początku października - poinformował "Bild".

Pod koniec lipca redakcja "France Football" poinformowała, że rezygnuje z organizowania tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki. Nie będzie więc głosowania na najlepszego piłkarza roku, w którym uczestniczy 195 dziennikarzy z całego świata. Francuski dziennik tłumaczył, że z powodu pandemii 2020 rok jest zbyt nietypowy, by przyznawać nagrodę. - To nie była łatwa decyzja, ale naprawdę się baliśmy, że Złota Piłka nie zostanie przyznana sprawiedliwie - tłumaczył redaktor naczelny "FF" Pascal Ferre w rozmowie z AP.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Decyzja "France Football" mocno uderzyła m.in. w Roberta Lewandowskiego, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Polak został już królem strzelców Bundesligi oraz Pucharu Niemiec, a za chwilę wygra też tę klasyfikację w Lidze Mistrzów. Niewykluczone też, że wygra całe rozgrywki, bo jego Bayern Monachium jest już w półfinale, gdzie zagra z Lyonem i jest głównym faworytem do sięgnięcia po trofeum.

- Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę ze względu na to, co zrobił w tym sezonie. Jeśli poprowadzi Bayern do zwycięstwa w Lidze Mistrzów i nie dostanie ZP, to będzie nie fair. Jeśli byłbym na miejscu Lewandowskiego, napisałbym petycję o przywrócenie tegorocznej edycji Złotej Piłki. Nie mogę uwierzyć, że odwołali galę. To okrutne - powiedział Rio Ferdinand w podcaście TalkSport.

W poniedziałek jednak pojawiła się nadzieja dla Polaka. Niemiecki "Bild" poinformował, że FIFA podjęła decyzję o przeprowadzeniu głosowania na najlepszego piłkarza na świecie. Miałoby ono odbyć się na początku października, a nominacje zostaną ogłoszone po zakończeniu turniejów finałowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.