Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Vincent Kompany kończy karierę. Znów zostanie trenerem w swoim ostatnim klubie

Vincent Kompany zakończył karierę. 34-latek wraca do roli trenera Anderlechtu.

Vincent Kompany przez niemal całą swoją karierę związany był z dwoma klubami: Anderlechtem, którego jest wychowankiem oraz Manchesterem City, w którym grał aż 11 lat. W międzyczasie Belg spędził też dwa lata w HSV Hamburg.

Zobacz wideo Arsenal - Manchester City 2:0. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

W zeszłym roku doświadczony Belg odszedł z Manchesteru City i wrócił do Anderlechtu, gdzie został grającym trenerem. Jako szkoleniowiec Kompany nie pracował jednak długo. Dwie porażki oraz dwa remisy i stosunek bramek 3:6 sprawiły, że Anderlecht zanotował najgorszy start w lidze od sezonu 1998/99. Kompany postanowił zrezygnować z obowiązków trenera i skupić się tylko na grze. Jego miejsce tymczasowo zajął Walijczyk Simon Davies, a sezon z klubem dokończył Franky Vercauteren.

Sezon 2019/20 Kompany zakończył z 18 występami, jedną bramką oraz jedną asystą na koncie. Anderlecht zajął dopiero ósme miejsce w lidze. W poniedziałek Belg ogłosił zakończenie zawodniczej kariery. Kompany zapowiedział, że skupi się tylko na roli trenera Anderlechtu, do której wraca po rocznej przerwie.

34-latek zdobył z Manchesterem City cztery mistrzostwa Anglii oraz dwa krajowe puchary. Z Anderlechtem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Belgii. W 2018 roku na mundialu w Rosji zajął z reprezentacją Belgii trzecie miejsce.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .