Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lekarz oburzony zarobkami Sławomira Peszki. "Unaoczniam pewien, k****, absurd"

"Nie zazdroszczę, doceniam dokonania Pana Sławomira i skoro tyle zarabia, to na tyle zasługuje. Unaoczniam Wam jednak pewien, ku..., absurd" - tak zarobki Sławomira Peszki w Wieczystej Kraków skomentował lekarz Bartosz Fiałek.

Sławomir Peszko w środę zadebiutował w Wieczystej Kraków. Zdobył dwie bramki w meczu z rezerwami Hutnika Kraków, który Wieczysta wygrała 3:0. - Piłka trochę mi zeszła z nogi, chciałem inaczej uderzyć, ale oby zawsze tak schodziła. A drugi gol? Poszedłem na żywioł. Widziałem, że bramkarz wyszedł i odbił piłkę, zagrałem barkiem i później zobaczyłem ją w bramce - powiedział po meczu Peszko, którego cytowały WP SportoweFakty.

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że za pięć lat Wieczysta będzie w ekstraklasie" [REPORTAŻ]

Wieczysta, czyli tak naprawdę Wojciech Kwiecień. Krakowski biznesmen, właściciel ponad dwustu aptek zlokalizowanych głównie w południowej Polsce, do tej pory bardziej kojarzony z Wisłą. To on zapragnął mieć w drużynie Sławomira Peszkę. I płacić mu, według nieoficjalnych informacji, 40 tys. złotych miesięcznie. Zresztą nie po raz pierwszy, bo kiedy na początku 2019 roku Wisła Kraków wypożyczyła Peszkę z Lechii Gdańsk, też pokrywał jego kontrakt.

Peszko będzie zarabiał ok. 480 tys. zł rocznie. "Zarabia w miesiąc więcej, niż ja zarabiałem przez cały rok"

Wysokość miesięcznej pensji Peszki nie spodobała się doktorowi Bartoszowi Fiałkowi. Napisał on na Facebooku post, w którym zestawia zarobki byłego reprezentanta Polski z własnymi. "Pan Sławomir Peszko, piłkarz, który reprezentował nasz kraj m.in. podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku, przeszedł do drużyny Wieczysta Kraków, która występuje obecnie w lidze okręgowej. Według medialnych doniesień będzie on zarabiać 40 tysięcy złotych netto miesięcznie, co daje 480 tysięcy złotych netto rocznie" - napisał Fiałek.

"Ja jako pełnoprawny lekarz, który diagnozował, leczył i odpowiadał za zdrowie i życie swoich pacjentów, po drugim roku rezydentury, pracując w szpitalu o najwyższym poziomie referencyjności (czyli taka ekstraklasa piłkarska wśród szpitali), w 2017 roku zarabiałem 3458 złotych brutto miesięcznie, czyli 41 tysięcy 496 złotych brutto rocznie. Brutto. Pan Sławomir Peszko, grając w piłkę nożną na poziomie V ligi polskiej (VI - red.), zarabia w miesiąc więcej, niż ja zarabiałem jako pełnoprawny lekarz przez cały rok. Nie zazdroszczę, doceniam dokonania Pana Sławomira i skoro tyle zarabia, to na tyle zasługuje. Unaoczniam Wam jednak pewien, ku..., absurd" - dodał.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .