Jarosław Niezgoda z pierwszym trofeum w MLS! Niezwykłe świętowanie z kibicami [WIDEO]

Portland Timbers pokonało 2:1 (1:1) Orlando City w finale turnieju MLS Is Back. W drugiej połowie spotkania na boisko po stronie zwycięzców wszedł Jarosław Niezgoda.

Portland Timbers rozpoczęli finałowy mecz turnieju MLS Is Back w dobrym stylu. W 27. minucie prowadzili po golu Larrysa Mabiali. Dwanaście minut później było jednak 1:1 po wyrównującym trafieniu Mauricio Pereyry z Orlando City. W 66. minucie gola na wagę zwycięstwa i zdobycia trofeum z Portland zdobył Dario Zuparić.

Niezgoda i Portland Timbers najlepsi w turnieju MLS Is Back!

W 67. minucie na boisko po stronie Portland Timbers wszedł Jarosław Niezgoda. Polak zmienił Jeremy'ego Ebobisse, ale nie miał zbyt wielu okazji na zdobycie bramki. Po meczu wraz z kolegami mógł się jednak cieszyć ze zdobycia pucharu turnieju, który przywrócił do życia ligę MLS po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Niezgoda w poprzednich meczach zdobył łącznie dwa gole i zaliczył jedną asystę.

Po wygranym spotkaniu zawodnicy Portland Timbers zorganizowali wyjątkowe świętowanie triumfu ze swoimi kibicami. Połączyli się z oficjalnym kontem klubu na konferencji w programie Zoom i wyświetlono ich na specjalnie przygotowanym telebimie. Filmik ze świętowania na swoim profilu na Twitterze zamieściło konto MLS. Portland po zwycięstwie może liczyć na nagrodę finansową w wysokości 1,1 miliona dolarów oraz miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów Concacaf.