Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub z Holandii ogłosił transfer Kaia Havertza. To reakcja na słowa Petera Bosza

"Welkom Kai" - napisał na Twitterze Heracles Almelo. Holenderski klub ogłosił w ten sposób transfer Kaia Havertza. Wpis zespołu z Eredivisie należy rzecz jasna traktować z przymrużeniem oka. Jest to bowiem reakcja na słowa trenera Bayeru Leverkusen Petera Bosza, który po poniedziałkowym meczu z Interem (1:2), kolejny raz był pytany o transfer swojego najlepszego zawodnika.

18 goli i dziewięć asyst w 45 meczach - to dorobek Kaia Havertza w ubiegłym sezonie. Dorobek, do którego ostatniego gola 21-latek dołożył w poniedziałkowym meczu 1/8 finału Ligi Europy, przegranym 1:2 z Interem Mediolan. Możliwe, że dla utalentowanego Niemca była to bramka pożegnalna. Wiele europejskich klubów interesuje się bowiem jego pozyskaniem.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Klub z Holandii ogłosił transfer Kaia Havertza. To reakcja na słowa Petera Bosza

Zainteresowanie Havertzem jest bardzo duże, a media spekulują na temat jego możliwego transferu od kilku miesięcy. Męczyć zaczyna to powoli kibiców Bayeru Leverkusen, a także trenera niemieckiego klubu, Petera Bosza. Gdy Holender otrzymał po porażce z Interem pytanie o Havertza, stracił cierpliwość i odparł "Tak, mogę wam powiedzieć, że będzie grał w Heracleie Almelo".

Klub z Eredivisie zareagował na wypowiedź Bosza i pokazał, że doskonale wie, jak stosować real time marketing. We wtorek przed południem Heracles opublikował na Twitterze grafikę witającą w klubie Havertza. "Welkom Kai" - napisał profil klubu, dodając przerobione zdjęcie Havertza w barwach Heraclesa.

O taki tranfer trudno byłoby jednak nawet w grze komputerowej, co dopiero w prawdziwym życiu. W rzeczywistości Havertz jest jednak blisko transferu - do Chelsea, która tego lata pozyskała już inną gwiazdę Bundesligi, Timo Wernera z RB Lipsk.

Przeczytaj także: