Świetny występ Szymańskiego, choć do niemal pustej bramki też powinien trafić [WIDEO]

Sebastian Szymański zaliczył dwie asysty, a jego Dinamo Moskwa pokonało na wyjeździe Urał Jekaterynburg 2:0 w pierwszej kolejce rosyjskiej ekstraklasy.

Poniedziałkowy mecz nie zaczął się dla Sebastiana Szymańskiego najlepiej. W 8. minucie były zawodnik Legii Warszawa powinien strzelić gola dla Dinama Moskwa. Powinien, jednak na przeszkodzie stanął mu Rafał Augustyniak. Kiedy wydawało się, że Szymański z bliska wpakuje piłkę do niemal pustej bramki, były piłkarz Miedzi Legnica w ostatniej chwili zablokował uderzenie rodaka.

Szymański poprawił się w 38. minucie, kiedy popisał się bardzo ładnym podaniem w kontrataku. Polak zagrał prostopadle do Clintona N'Jie, który dał prowadzenie Dinamu na stadionie w Jekaterynburgu.

Drugą asystę Szymański zaliczył w 59. minucie, kiedy do bramki Urału trafił Sly. Polak przebywał na boisku do 71. minuty, gdy został zmieniony przez Maximilliana Phillippa. Augustyniak rozegrał cały mecz.

Szymański trafił do Dinama w maju zeszłego roku. Rosjanie zapłacili za zawodnika 5,5 miliona euro.