Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie serce bramkarza Ajaksu. Afrykańska wioska wreszcie będzie miała prąd

Andre Onana, bramkarz Ajaksu Amsterdam, rozświetlił rodzinną wioskę - Ossoessam - w Kamerunie. Dzięki 24-latkowi mieszkańcy miejscowości wreszcie będą mieli prąd.

Andre Onana jest nie tylko bardzo dobrym bramkarzem. Zawodnik Ajaksu Amsterdam wykazał się też wielkim sercem, przekazując pieniądze na rzecz swojej rodzinnej wioski - Ossoessam - w Kamerunie. Dzięki 24-latkowi cała miejscowość będzie miała wreszcie dostęp do elektryczności.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Onana, który przebywa obecnie na wakacjach, czas wolny postanowił spędzić z matką, która wciąż mieszka w Ossoessam. Jak informuje portal "Actu Cameroun", bramkarz Ajaksu postanowił zapłacić za poprowadzenie linii elektrycznej do rodzinnej wioski, w której jeszcze do niedawna jej brakowało. "Actu Cameroun" informuje, że Onana "nie chciał więcej widzieć miejscowości w ciemnościach".

Kameruńczyk jest wychowankiem szkółki Samuela Eto'o. Dzięki niej w 2010 roku trafił do akademii Barcelony, jednak ostatecznie nie udało mu się przebić do pierwszej drużyny. Pięć lat później Onana został zawodnikiem Ajaksu, w którym gra do dziś. W sezonie 2019/20 24-latek rozegrał łącznie 39 meczów, w których puścił 37 bramek, 15-krotnie zachowując czyste konto.

Dobra postawa Onany sprawiła, że zawodnikiem zainteresowała się m.in. Chelsea. Angielskie media spekulują, że Kameruńczyk może zostać następcą rozczarowującego w Londynie Kepy Arrizabalagi.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .