Lewandowski zabrał głos w sprawie odwołania plebiscytu Złotej Piłki

Robert Lewandowski w rozmowie z ESPN skomentował odwołanie plebiscytu France Football. - Złota Piłka nie jest dla mnie tematem do dyskusji, ponieważ mamy jeszcze dużo spotkań do końca roku i Ligę Mistrzów. I to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze - powiedział polski napastnik Bayernu Monachium.

Stacja ESPN zamieściła na stronie internetowej kolejny obszerny fragment rozmowy z Robertem Lewandowskim, który podzielił się opinią na temat odwołania plebiscytu France Football na najlepszego piłkarza świata.

Zobacz wideo Święcicki: Robert Lewandowski siedzi już przy tym samym stole, co Leo Messi

Lewandowski skomentował odwołanie Złotej Piłki

- Doceniam to, że tak wielu kibiców mnie wspiera. Kocham kibiców, którzy chcą, żebym był najlepszy. Obecnie Złota Piłka nie jest dla mnie tematem do dyskusji, ponieważ mamy tak dużo spotkań do końca roku i Ligę Mistrzów. I to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze. Chcę pokazać najlepszą formę w następnych kilku miesiącach. Co się wydarzy w najbliższym czasie? Nie zaprzątam sobie tym głowy i nie jest to temat, o którym rozmawiam w domu - powiedział Lewandowski w wywiadzie dla ESPN.

Poniżej można zobaczyć rozmowę z Polakiem:

 

Dziennik France Football 20 lipca ogłosił, że w tym roku po raz pierwszy w historii plebiscytu nie przyzna Złotej Piłki. Motywował to nadzwyczajną sytuacją w futbolu, która powstała w wyniku pandemii koronawirusa. - To nie była łatwa decyzja, ale naprawdę się baliśmy, że Złota Piłka nie zostanie przyznana sprawiedliwie - tłumaczył redaktor naczelny Pascal Ferre w rozmowie z AP.

Robert Lewandowski był jednym z faworytów do wygranej plebiscytu. Polak strzelił aż 51 goli w 43 meczach Bayernu Monachium. Już 8 sierpnia Bayern Monachium zmierzy się z Chelsea w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Londynie mistrz Niemiec wygrał aż 3:0.

Przeczytaj także:

Więcej o: