Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Właściciel Polonii Warszawa do kibiców: Mam to w dup**. Nie stać was, to nie chodźcie

- Jeżeli kibice narzekają, to mam to w dup**, naprawdę. Nie stać was, to nie chodźcie - tak Gregoire Nitot, właściciel Polonii Warszawa, skomentował podwyżkę cen biletów na mecze III-ligowego klubu.

Na oficjalnej stronie Polonii Warszawa pojawił się nowy cennik biletów i karnetów na sezon 2020/21. I na dzień dobry wywołał wiele kontrowersji, bo kibice skarżą się, że jest za drogo.

Ceny biletów na KonwiktorskiejCeny biletów na Konwiktorskiej Dumastolicy.pl

Karnety na KonwitkorskiejKarnety na Konwitkorskiej Dumastolicy.pl

"Za drogo. Nie wszystkich stać na żeby za IV poziom rozgrywkowy płacić więcej niż płaci się zazwyczaj za ekstraklasę. Ludzie mają potrzeby, inne pasje, rodzinę na utrzymaniu i oszczędzają", "Mimo szczerej chęci i sympatii uważam, że ceny są nieco przestrzelone" - takie komentarze mogliśmy przeczytać na portalu dumastolicy.pl. Fanów Czarnych Koszul mogła jednak dopiero zniesmaczyć wypowiedź prezesa klubu.

- Jeżeli kibice narzekają, to mam to w dup**, naprawdę. Nie stać was, to nie chodźcie - tak Gregoire Nitot skomentował podwyżkę cen biletów na stadion.

Wyboista droga Polonii

Kiedy w 2013 roku Polonia Warszawa zaczynała odbudowę od czwartej ligi, wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma już za sobą. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Problemy sportowe i finansowe ciągną się za Polonią do dziś. Poprzedni sezon klub zakończył na 6. miejscu w trzeciej lidze, a w marcu zeszłego roku portal Warszawa.wyborcza.pl informował, że jego długi wynoszą około 300 tysięcy złotych. W kolejnych miesiącach urosły one do ponad miliona.  

W marcu klub przejął Gregoire Nitot, który postanowił uratować go przed ponownym upadkiem. Teraz przed Francuzem i całą społecznością związaną z klubem kolejna misja wyprowadzenia go na prostą. Finansowo, ale też sportowo. Miniony sezon Polonia zakończyła na 17. miejscu w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy).