Najlepszy piłkarz ekstraklasy tłumaczy transfer. "W innych krajach zarobiłbym wiele więcej"

Jorge Felix, najlepszy piłkarz ekstraklasy sezonu 2019/20, opuścił Piasta Gliwice i przeniósł się do Sivassporu, wystepującego w lidze tureckiej. W rozmowie z "Super Expressem" Hiszpan zdradził, dlaczego wybrał taki kierunek.

We wtorek Jorge Felix został zawodnikiem tureckiego Sivassporu. Najlepszy piłkarz ekstraklasy w minionym sezonie podpisał dwuletni kontrakt. Jego nowy klub zajął czwarte miejsce w Super Lig 2019/20 i ma zapewniony udział w fazie grupowej Ligi Europy. Na łamach "Super Expressu" Felix ujawnił, dlaczego zdecydował się na transfer do Turcji.

Zobacz wideo Serie A. AC Milan - Cagliari 3:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Jorge Felix o kulisach przeprowadzki do Sivassporu. "Chciałem nowego wyzwania"

- Chciałem spróbować czegoś nowego. Trzeba sobie w życiu stawiać nowe wyzwania. Chciałem także zapewnić lepszą przyszłość mojej rodzinie. W innych krajach może zarobiłbym o wiele więcej, ale liga turecka ma swoją renomę. Jest atrakcyjna, a poziom sportowy rozgrywek wysoki. Jak powiedziałem wcześniej będę miał możliwość zagrania w fazie grupowej Ligi Europy. Do tej pory miałem okazję rywalizować w eliminacjach tych rozgrywek jak i Ligi Mistrzów - powiedział Jorge Felix.

- Będę zarabiał więcej i w ten sposób mogę zapewnić mojej rodzinie lepszą przyszłość. Jednak pieniądze nie były na pierwszym miejscu. Powtórzę: chciałem nowego wyzwania. Myślę, że liga turecka będzie dla mnie właśnie takim wyzwaniem - dodał Felix.

 

Przez dwa ostatnie sezony Hiszpan był piłkarzem Piasta Gliwice. W sezonie 2018/2019 wraz z kolegami z drużyny cieszył się z mistrzostwa Polski. Rok później Piast był trzeci, a Felix został wybrany piłkarzem sezonu w ekstraklasie. Jako że niedawno wygasł mu kontrakt ze śląskim klubem, stał się obiektem zainteresowań wielu drużyn. Miał otrzymać aż 30 ofert od potencjalnych pracodawców. W ostatnim sezonie Felix strzelił 16 goli w 33 meczach w barwach Piasta Gliwice.

Przeczytaj także:

Więcej o: