Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"France Football" ma alternatywę dla Złotej Piłki. Lewandowski bez szans

Jedenastka wszech czasów zamiast Złotej Piłki. Zdaniem portalu Bleacher Report "France Football" zdecyduje się na taki krok po odwołaniu plebiscytu na najlepszego piłkarza 2020 roku.

Dziennik France Football 20 lipca ogłosił, że w tym roku po raz pierwszy w historii plebiscytu nie przyzna Złotej Piłki. Motywował to nadzwyczajną sytuacją w futbolu, która powstała w wyniku pandemii koronawirusa. - To nie była łatwa decyzja, ale naprawdę się baliśmy, że Złota Piłka nie zostanie przyznana sprawiedliwie - tłumaczył redaktor naczelny Pascal Ferre w rozmowie z AP.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

"France Football" z jedenastką wszech czasów. Lewandowski bez szans na nagrodę

Odwołanie przyznania Złotej Piłki pokrzywdziło wielu zawodników, m.in. Roberta Lewandowskiego, który był jednym z głównych faworytów do zdobycia najważniejszego indywidualnego trofeum w piłce nożnej. Zawiodło także wielu kibiców, którzy z niecierpliwością czekali na wręczenie nagrody.

Dziennikarze "France Football" postanowili więc wynagrodzić fanom brak gali ZP. Według portalu Bleacher Report największy francuski tygodnik sportowy zamierza w tym roku wybrać jedenastkę wszech czasów. Jej opublikowanie miałoby zastąpić tegoroczną galę Złotej Piłki, a to by oznaczało, że Lewandowski nie ma szans na wyróżnienie.

Wiele wskazuje więc na to, że niebawem będziemy świadkami drugiej w historii sytuacji, w której "France Football" zorganizuje dodatkowy plebiscyt. Pierwszy raz taka sytuacja wydarzyła się w 1999 roku, gdy zdobywcy Złotych Piłek wybierali najlepszego piłkarza w historii. Wygrał Pele, który wyprzedził drugiego Diego Maradonę i trzeciego Johana Cruyffa.

Przeczytaj także: