Pierwszy gol Patryka Klimali w lidze szkockiej! Celtic gromi na starcie Premiership

Pierwszy gol Patryka Klimali dla Celticu Glasgow w oficjalnym meczu! Polak zdobył bramkę, a jego zespół rozbił Hamilton 5:1 w pierwszej kolejce ligi szkockiej.

Wróciła szkocka Premiership. W pierwszym meczu mistrz kraju Celtic Glasgow rozbił na własnym stadionie Hamilton 5:1. Był to szczególny mecz dla Patryka Klimali, który w styczniu przeniósł się do Szkocji z Jagiellonii Białystok. Polak strzelił gola, ustalając wynik spotkania.

Pierwsza taka bramka polskiego napastnika:

Klimala dostał prostopadłe podanie od obrońcy, dobrze wyszedł na pozycję, odparł atak przeciwnika i strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera gości. Bohaterem spotkania był Odsonne Edouard, który zaliczył hat-tricka (20', 49', 53'). W 31. minucie trafił dla Celticu Jeremie Frimpong. Honorowe trafienie dla Hamilton zanotował w 34. minucie Scott Martin.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu Celtic jest pierwszym liderem w tym sezonie. Klimala jest piłkarzem Celticu od początku roku, ale w poprzednich sezonie rozegrał tylko cztery spotkania (po dwa w lidze i Pucharze Szkocji). Szkocki klub zapłacił za niego cztery mln euro.

Kolejny gol Klimali

Ostatnio Klimala bardzo pracował nad sylwetką. Nabrał aż 3,5 kg mięśni. - Wszyscy są pod wrażeniem pracy, jaką wykonał w ostatnich miesiącach. W mediach Klimalę bardzo chwalił kapitan drużyny Scott Brown. Callum McGregor powiedział zaś, że Polak wygląda teraz jak ochroniarz z klubu nocnego - powiedział David Friel, dziennikarz "The Scottish Sun", w rozmowie ze Sport.pl. Ciężka praca zaczyna dawać efekt, bo Polak oprócz bramki przeciwko Hamilton, trafił także niedawno w sparingach z Nice (1:1) i Hibernian (3:1).