Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wstrząsające wyznanie Alex Scott. "Nie mówiłam nikomu. Nie mogłam tak żyć"

Była piłkarka reprezentacji Anglii, a obecnie prezenterka telewizyjna i celebrytka Alex Scott zdradziła, że kilka lat temu popadła w alkoholizm. - Byłam nękana przez internetowych trolli. Nie radziłam sobie z tym - wyjaśniła.

Alex Scott to gwiazda kobiecej piłki nożnej. Przez większość lat swojej kariery związana z Arsenalem. Zaliczyła też 140 występów w reprezentacji Anglii, z którą zagrała w 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Karierę piłkarską zakończyła trzy lata temu. Obecnie jest prezenterką telewizyjną i celebrytką. Współprowadzi w BBC One bardzo popularny w Wielkiej Brytanii program The One Show.

Zobacz wideo Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii! [ELEVEN SPORTS]

"Dotarłam do bardzo ciemnego miejsca"

Tym razem to jednak Scott postanowiła opowiedzieć o sobie. Otworzyła się w ramach kampanii zdrowia psychicznego Heads Up, za którą stoi książę William i księżna Kate. To projekt, który przede wszystkim wykorzystuje piłkę nożną jako pretekst do dyskusji na temat zdrowia psychicznego. - Tak, ja też miałam z nim problem - powiedziała Scott, która porozmawiała Troyem Deeneyem z Watford w ramach serii #SoundOfSupport.

 

- Próbowałam ukrywać to, jak się czułam. Nie powiedziałam nikomu, nawet mojej mamie, bo nie chciałam, żeby się martwiła i stresowała. Z reguły jestem taką osobą, która potrafi o siebie zadbać, radzi sobie z różnymi sprawami. Kiedy jednak przeszłam na sportową emeryturę, odkryłam, że zaczęłam pić, by w ten sposób próbować ukrywać to, jak się czuję. A czułam się źle. Byłam nękana przez internetowych trolli. Nie radziłam sobie z tym - wyjaśniła Scott.

Scott w końcu postanowiła poszukać wsparcia. - Pamiętam, że to były Święta Bożego Narodzenia. Dotarłam wtedy do bardzo ciemnego miejsca. Pomyślałam, że nie mogę tak dłużej żyć. Że to nie jestem ja. Że potrzebuję pomocy. Teraz, kiedy mówię o zdrowiu psychicznym, od razu się uśmiecham. Ale doskonale pamiętam, co przeżyłam. Cieszę się, że to już za mną. Jestem szczęśliwa i chcę dzielić się tym szczęściem z innymi - dodała Scott.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .