Wszystkie 23 wyniki testów na koronawirusa okazały się fałszywe. "Absolutne szaleństwo"

Rumuński klub CFR Cluj podał, że 23 pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa u piłkarzy i pracowników okazały się fałszywe. - Absolutne szaleństwo! - komentuje rumuński dziennikarz Emanuel Rosu.

W zeszłym tygodniu piłkarze i pracownicy Cluj przeszli testy na obecność koronawirusa przed meczem ligi rumuńskiej z FCSB (dawna Steaua Bukareszt). Ich wynik był fatalny - aż 23 testy wyszły pozytywnie. Zawodnicy zostali odesłani prywatnymi karetkami do domów i mieli obowiązek przebywać na kwarantannie. Minęło kilka dni i władze klubu podały zaskakującą informację - wszystkie 23 pozytywne wyniki były fałszywe. 

Zobacz wideo Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii!

23 fałszywe testy w klubie

- Po powtórnych testach przeprowadzonych w ostatnich dniach wykazano, że spośród 23 osób z wynikiem dodatnim żadna nie jest i nie była zakażona wirusem SARS-CoV-2, więc początkowo przeprowadzone testy były fałszywie dodatnie - wynika z oświadczenia klubu. - Nikt nie jest zarażony koronawirusem! Absolutna szaleństwo! 23 fałszywe testy? - komentuje rumuński dziennikarz sportowy Emanuel Rosu.

Drużyna do dziś miała zakaz trenowania, a przed nią bardzo ważne spotkania. We wtorek wieczorem Cluj zmierzy się z Botosani, w piątek w zaległym spotkaniu z FCSB, a w sobotę z CSU Krajowa. To ostatnie mecze grupy mistrzowskiej w lidze rumuńskiej. Na prowadzeniu jest Krajowa, która o cztery punkty wyprzedza Cluj. - W następnym tygodniu przeanalizujemy wszystko, co wydarzyło się wokół zespołu w ostatnich dniach i podejmiemy odpowiednie decyzje. Teraz skupiamy się na trzech pozostałych meczach - czytamy na końcu komunikatu.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.