Hat-trick głową w osiem minut! Fellaini kapitalnie przypomniał o sobie [WIDEO]

Marouane Fellaini przypomniał o sobie w meczu jego SD Luneng z Dalian Professional w lidze chińskiej. Reprezentant Belgii zdobył hat-tricka w osiem minut, a wszystkie gole strzelał głową.

SD Luneng, dla którego gra Marouane Fellaini, w niedzielę wygrało na wyjeździe 3:2 z Dalian Professional w pierwszej kolejce chińskiej Super League. Belg strzelił wszystkie bramki dla swojego klubu. Dokonał niezwykłego wyczynu - zdobył hat-tricka w osiem minut.

Niezwykły hattrick Fellainiego - trzy gole głową w osiem minut!

Fellaini zaczął strzelanie przy wyniku 1:0 dla DL Pro prowadzonego przez Rafaela Beniteza po trafieniu byłego napastnika Malagi i West Bromu, Salomona Rondona. Piłkarz, który w przeszłości występował dla Manchesteru United, pierwszego gola zdobył w 79. minucie, a kolejne dwa dołożył cztery i siedem minut później. Każda bramka padła po jego uderzeniu głową, asystowali mu Liu Binbin i dwukrotnie Moises.

Gola na 3:2 dla rywali zdobył w doliczonym czasie gry Marcus Danielson. Ale to nie miało już wielkiego znaczenia - Fellaini dał swojemu zespołowi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Belg kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu Super League zakaził się koronawirusem i spędził kilkanaście dni w szpitalu, ale po jego dyspozycji nie widać już śladu po chorobie.

Do SD Luneng Fellaini trafił w lutym 2019 roku z Manchesteru United. Na Old Trafford pomocnik spędził aż sześć lat. Wcześniej grał także w Evertonie czy Standardzie Liege. Grał dla reprezentacji Belgii w 87 spotkaniach, w których zdobył 18 goli.